Przetestuj system do konkursów fotograficznych

shuttout

Jest pomysł, są zbierane fundusze. Jest też platforma testowa. Autorzy serwisu Shuttout.com piszą: “Pomóż nam stworzyć miejsce dla pasjonatów fotografii, gdzie będzie można wygrywać pieniądze i samemu organizować społecznościowe konkursy fotograficzne. Przy okazji możemy stworzyć razem największą galerię fotograficzną na świecie”.

Projekt wart rozpowszechnienia i wsparcia. Na obecnym etapie autorzy proszą również o przetestowanie wersji demo. Jeśli więc możesz poświęcić kilka chwil to zobacz, weź udział w konkursie testowym i zagłosuj na zdjęcia demo.shuttout.com

PS. Akcję zbierania funduszy wsparłem dwudziestoma ebookami “Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”. Możesz go otrzymać jako jedną z nagród za wsparcie finansowe projektu na polakpotrafi.pl/projekt/shuttout

Poniżej jeszcze opis mechanizmu głosowania
https://youtube.com/watch?v=6tIhIRz1hug

7 komentarzy do “Przetestuj system do konkursów fotograficznych”

 1. Przemku, ja poczekam bo to mi trochę przypomina “piramidę”. Gdzie obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy. Dla innych wypłaty będą gwarantowane gdy ściągną innych członków. Osobiście obserwowałem 2 podobne akcje w tym w jednej(na sali zaobserwowałem nawet członków Min.Finansów)Teraz nawet nie będę wiedział kto mnie namawia do “zabawy”.O jednym jednak trzeba pamiętać że nawet grosze wygrane(otrzymane za coś)są/powinny być obciążone podatkiem.Obecnie Allegro jest obserwowane – i jeśli sprzedaż w niektórych przypadkach NOSI ZNAMIONA ZAROBKOWANIA – to te osoby mogą się spodziewać wizyty U.Podatkowego.

  1. @Jacku. W wersji demo nikt nic nie zarabia, bo to są testy i sprawdzanie platformy. Z tego co się orientuję, to wpisowe na konkurs będzie definiowane przez organizatora konkursu. Więc jeśli ktoś będzie organizował konkurs tylko w celu zarabiania, z wysokim wpisowym, to pewnie nikt nie weźmie w nim udziału, natomiast przy niskim i dobrze przeprowadzonym konkursie bardziej będzie istotny sam fakt wgrania niż pieniądze. Poza tym 90% wpisowego idzie na nagrodę dla autora najlepiej ocenionego zdjęcia i organizator konkursu nie ma na to żadnego wpływu. Poza tym autorzy platformy w dalszym rozwoju planują promowanie zwycięskich zdjęć i ich sprzedaż w formie wydruków, oczywiście za zgodą i z zyskiem dla autora zdjęcia. Więc jest to pomyślane tak by korzyści odnosili głównie autorzy najlepszych zdjęć. Przynajmniej ja tak to widzę.

   Ps. Co do podatku to oczywiście wszystko musi być zgodnie z prawem, ale to już jest kwestia osoby, która zarabia, a nie platformy, która to umożliwia. Przecież nawet zysk ze sprzedaży grzybów czy jagód przy drodze powinien być wpisany w zeznaniu rocznym PIT.

 2. Dziękuję Przemku za odpowiedź w naszym imieniu, a Jacku za swoje odczucia.

  Nie wiem skąd skojarzenie z jakimikolwiek piramidami w sytuacji, gdy jest to bardzo prosty model – wpisowe za udział w konkursie daje pulę na nagrody. Z tej puli na nagrody 50% idzie do osoby, która wygrywa (nie 90% tak jak pisał Przemek!). 10% będzie szło do organizatora konkursu. 40% zostaje na platformie za organizację i obsługę całości.

  Wygrane biorą się z wpisowego na dany konkurs. 1:1 więc nie ma możliwości, żeby wygrane były “ściągane z innych członków” 🙂

  Co do podatków to absolutna racja. Tak samo jak na Allegro tak i tutaj. Z tym, że tutaj jest sprawa prostsza, bo istnieje coś takiego jak podatek od wygranej i wynosi on 10%. Z tym, że jest on pobierany dopiero po przekroczeniu jakiejś kwoty (chyba 500 zł). No, ale to już zależy od kraju podatnika, a że u nas będą uczestnicy z całego świata, to już odpowiedzialność jest po stronie uczestników.

  Z góry dziękujemy za testowanie wersji DEMO tak jak pisał Przemek – dzięki temu i uwagom stworzymy platformę maksymalnie spełniającą oczekiwania foto amatorów.

 3. Moje zastrzeżenia to tylko MOJE obawy. Każdy będzie odpowiadał za siebie, to oczywista oczywistość -jak mawiał pewien mądry mąż. Gdy siadam do brydża to stawka musi być w gotówce ,choćby 1gr.Dla zasady.! Rozumiem że w przypadku głosowania udział biorą wszyscy dając jednego + na dzieło .Choć można dać na 10 dzieł po jednym + albo dowolnie.Kto dostanie naj…. ten wchodzi do 10-tki . A w niej kolejność normalna – kto ma najwięcej. Można się nie rozdrabniać i zrobić tylko 1,2,3 miejsce albo tylko 1. Można losować co miesiąc i wygrywać co miesiąc ,albo losujemy na jedno zdjęcie w miesiącu a potem z 12 prac wygrywa jedna w roku. Możemy podzielić na kategorie albo bez kategorii – otwarty konkurs.Uczciwie jest wtedy gdy nikt nie wie kto jest autorem i wynik jest podawany automatycznie w ostatnim dniu roku albo miesiąca.Wtedy następuje odblokowanie danych osobowych i zawiadomienie osoby o wygraniu.
  Poprawcie mnie jeśli się mylę a może i zagalopowałem w pomysłach. Pozdrawiam.

 4. Ten poprzedni to było serio. To teraz co napiszę to oczywiście żart.Takie konkursy przypomniały mi opowieść o szalonym rachmistrzu. – Znacie na pewno – trzeba kupić jajka z nich będą kurczęta itd itd. Można to robić z myszkami, szczurkami itd. Ze wszystkim co szybko się mnoży.Zyski miał murowane na papierze. Życie jest inne – to niestety żmudna praca. Choć muszę przyznać ,że internet przewyższa nawet mnożenie się “muszki owocówki” i pcheł.Nawet jego twórca nie przewidział TAKIEJ LAWINY. Teraz gdy chłopaki(twórcy) różnych platform sprzedający je za miliony to już real nie utopia. “Nasza klasa” miała być piękna ale gdy trzeba było się dzielić zyskami poszła na rynek a teraz już jej nie ma.
  W przypadku Shuttout też jest pomysłodawca (może i twórca) i nikt MU nie zagrozi gdy zechce sprzedać swoje dzieło gdy nabierze ciałka.I myślę że tak zrobi – bo zawsze co w garści to nie na dachu. Zastrzegam, że dobra zabawa warta tynfa.

 5. Mateuszu,właśnie skończyłem oglądanie i słuchanie(pewnie ciebie ;))i właściwie w moich wpisach dużo się nie pomyliłem.Myślę że jednak cała akcja (zabawa) może obyć się bez wsparcia finansowego.Wystarczy tylko poinformować że każdy kto przesyła zdjęcie przesyła jakąś kwotę . A to jest najtrudniejsze ustalenie jaką. Regulamin podziału może być taki jak podałeś.Tylko że musi być absolutnie widoczna wielkość wpływów, która jak sądzę będzie migotała do ostatniej minuty.
  I tu jest pies pogrzebany – czy nie zostanie ta zabawa uznana za LOTERIĘ. A to może sprowadzić na Was GROMY z mocnymi wyładowaniami, bo na to monopol ma tylko PAŃSTWO.!

 6. Jacku! 🙂

  Lecimy po kolei co do Twoich obaw, czyli pierwszego posta, którego szczerze mówiąc nie do końca rozumiem o co chodzi, ale postaram się odpowiedzieć 🙂

  Model głosowania jest ustalony i można go przetestować na stronie DEMO (http://demo.shuttout.com). Co prawda aktualnie nie ma głosowania (trwa branie udziału w konkursach, czyt. dodawanie zdjęć), ale w poniedziałek ruszy głosowanie.

  Głosuje się zawsze na 3 zdjęcia. Nie mniej, nie więcej. To jest zabezpieczenie, aby nawet jeśli głosujesz na zdjęcie znajomego, który ma masę znajomych, to aby pozostałe głosy zostały oddane na inne zdjęcia z konkursu.

  Zdjęcia LOSUJEMY (ich kolejność wyświetlania), co też zwiększa szanse na takie głosy “od społeczności”.

  Ponadto nie widać ile kto ma głosów (autor zdjęcia widzi tylko głosy na swoim zdjęciu), a więc nie widać kto ma większe / mniejsze szanse, aż do zakończenia konkursu. Jest tutaj dzięki temu nutka niepewności, ale też i rywalizacja większa do ostatniej chwili.

  To jest głosowanie, a więc nie ma tutaj mowy o żadnym losowaniu. Nic nie będziemy losować (poza kolejnością wyświetlania zdjęć 😉

  Kategorii będzie mnóstwo, bo będą tworzone dynamicznie dzięki używanym #hashtagom. Konkursów także dzięki temu docelowo ma być mnóstwo, a #hashtagi będą zapewniać dopasowanie do konkursu.

  Jeśli dobrze rozumiem, to tak naprawdę uwzględniliśmy za wczasu już część Twoich pomysłów (ukrywanie ilości głosów, ogłoszenie dopiero na koniec). Tożsamości raczej nie chcemy ukrywać, chociaż kto wie.

  W odniesieniu do kolejnego posta o “mnożeniu” – oczywiście, że dużo rzeczy wygląda dobrze na papierze, a rzeczywistość to mozolna praca. Cała kampania na Polak Potrafi to jest niezwykle mozolna praca, tworzenie platformy to jest mozolna praca… ale to wszystko daje niesamowitą satysfakcję, gdy ma się w głowie to, że tworzy się coś naprawdę dużego, na skalę światową. Bo taki potencjał ma Shuttout i dzięki wsparciu może dostać po prostu dobry start.

  To właśnie ŚWIADOMY wybór aby nie iść do inwestorów i nie “sprzedawać” pomysłu, a wybrać wsparcie ludzi, dla których robimy Shuttout. To tak w odniesieniu do części dotyczącej “sprzedaży dzieła”.

  Nawet jeśli kiedyś taka sprzedaż by nastąpiła (czego nie wykluczam, bo jest dużo dużych graczy, którzy mogą się zainteresować, szczególnie, że możemy się stać Instagramem, który daje możliwość wygrywania pieniędzy za dobre zdjęcia), to nawet wtedy to będzie znaczyło, że stworzyliśmy coś, co daje milionom ludzi na świecie dużą wartość, wartość, której wcześniej nie mieli, bo nikt nie był na tyle odważny, aby coś takiego zrobić i uwierzyć, że to zadziała.

  Co do ostatniej wypowiedzi to właśnie przecież to tworzymy 🙂 A wsparcie jest potrzebne, aby powstała platforma, aby była ona światowej jakości.

  Jasne, że można sobie zrobić nawet na blogu taki konkurs z wpisowym i pulą na nagrody. Model jest przecież banalnie prosty.

  Sztuką jest jednak stworzyć system, który umożliwi ludziom na całym świecie TWORZENIE takich konkursów w tym modelu, zarabianie pieniędzy na tym, branie udziału w konkursach, których do wyboru mogą być nawet tysiące i rywalizowanie.

  Aby coś takiego stworzyć, potrzebne są pieniądze. Własnymi zasobami, wykorzystując praktycznie wszystkie oszczędności i stawiając wszystko na jedną kartę zbudowaliśmy to co jest na http:/demo.shuttout.com aby pokazać kierunek w którym idziemy. Stworzyliśmy kampanię na Polak Potrafi, aby powiedzieć dlaczego potrzebujemy wsparcia i co tworzymy. Wiele osób nas wsparło i wspiera cały czas, co pokazuje, że to był dobry kierunek.

  Jeśli chodzi o LOTERIĘ, to pomijając fakt, że budujemy platformę globalną, więc niespecjalnie interesują nas przepisy w Polsce pod tym kątem, to Shuttout nie ma absolutnie nic wspólnego z LOTERIĄ, bo nie ma tutaj elementu losowości.

  To jest konkurs, gdzie ludzie oddają głosy i najlepsi wygrywają.

  Dzięki za wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę. Mam nadzieję, że wiele wyjaśniłem 🙂

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz