Aktualne konkursy fotograficzne – listopad 2019

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie fotograficznym zapraszam do zapoznania się z aktualną listą. Zobacz propozycje i sprawdź, czy któryś będzie Ci pasował.

Konkursy fotograficzne z listopadowym terminem nadsyłania prac znajdziesz na tablicy:

Zawartość tablicy jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego zapewne dojdą tam kolejne.

Linki do wszystkich wyszukanych konkursów znajdziesz natomiast na tablicy https://pl.pinterest.com/fotodcpl/konkursy-fotograficzne/. Są tam umieszczone konkursy fotograficzne już na kolejne miesiące. Jeśli chcesz mieć szybszy wgląd w nadchodzące konkursy możesz zacząć ją obserwować.

Jedna myśl w temacie “Aktualne konkursy fotograficzne – listopad 2019”

  1. Przemku,
    Zainteresowałem się listą konkursów, mimo, że zasadniczo nie jestem zwolennikiem brania w nich udziału. Zajrzałem – ot, chyba ponownie z ciekawości, aby zorientować się, co i gdzie się dzieje.
    Zauważyłem też, że od miesięcy ten temat wpisów nie stał się polem dyskusji wśród miłośników FDC. Szkoda.
    Aby jednak zapełnić nieco tę pustkę, postanowiłem się odezwać. Może to kogoś skłoni do reakcji?
    Otóż, już jakiś czas temu wyraziłem swój pogląd na udział w konkursach, których nie cenię zbytnio za atmosferę wyścigów: kto lepszy. Uznałem bowiem, że własna ocena swoich prac jest znacznie cenniejsza, jeżeli fotoamator poważnie podchodzi do swojego hobby. Czy nie lepiej pobierać nauki u mistrza, np. na FDC, a potem je autorsko rozwijać w swojej praktyce? Lektura poradników duChemin’a zdaje się potwierdzać tę zasadę. Bliższa, niż formuła konkursu, jest mi formuła wystaw, podobnych do wystaw malarstwa, których goście odwiedzając, delektują się sztuką, miast być jurorami.

Dodaj komentarz