W miniony poniedziałek miałem sposobność fotografowania tancerki ubranej w światło LED. Taniec odbywał się w prawie całkowitej ciemności. Sceną były ruiny dawnego chodzieskiego Porcelitu.
Świetliste, taneczne show trwało kilkanaście minut. Przy dźwiękach elektronicznej muzyki było widać poruszające się błyski światła. Jak to sfotografować?
Problemów było kilka. Po pierwsze w takich warunkach można zapomnieć o autofokusie. Dlatego ostrość ustawiłem ręcznie i przymknąłem przysłonę by uzyskać większą głębię ostrości. Ostrości nie zmieniałem w czasie całego spektaklu. Po drugie widoczne były tylko światła LED na stroju tancerki. Trochę światła w oknach i nic poza tym. Dlatego dodałem trochę światła ogólnego za pomocą lampy błyskowej i barwnych filtrów żelowych. Czasy naświetlania były różne. Więcej o fotografii z różnymi czasami przeczytasz w Magii czasów migawki.
A oto efekty
Zobacz zdjęcia Krzysztofa z tego samego show Lightskin
Poniżej jeszcze informacja od wykonawców:
LIGHTSKIN – performance, w którym kompozycja świetlna tworzy na ciele tancerki egzoszkielet. Światło jest w czasie rzeczywistym bezprzewodowo “przesyłane” do kostiumu tancerki i sprzężone z projektowanym w przestrzeni dźwiękiem, powstaje w ten sposób rodzaj wirtualnej mapy ciała. Poprzez ruch zaburzona zostaje ciągłość obecności oraz percepcja wzrokowa, co tworzy nieustanne powidoki zdefragmentowanego świetlnie ciała. Pulsujący luminescencjami ruch tancerki definiuje przestrzeń i wyznacza jej specyfikę.
Patryk Lichota – programowanie światła i dźwięku
Marta Romaszkan – ruch
„LIGHTSKIN – performatywna rewitalizacja przestrzeni miejskich” Śrem, Jarocin, Krotoszyn, Piła ,Chodzież, Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski” – IX/X 2013. Projekt we współpracy ze Stowarzyszeniem KOD_KROWA.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Projekt „Lightskin – performatywna rewitalizacja przestrzeni miejskich” ma na celu ożywienie zapomnianych, nieuczęszczanych miejsc w ośmiu miastach Wielkopolski – Koninie, Jarocinie, Śremie, Kaliszu, Pile, Chodzieży, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim. W ramach projektu w każdym z miast odbywa się wykorzystujący nowe media performance, w którym tancerka ubrana jest w kostium świetlny i poprzez ruch i świetlne kształty definiuje przestrzeń. Kontrola świateł i towarzyszącej im muzyki odbywa się w czasie rzeczywistym, na bieżąco dostosowując się do danej przestrzeni.
Ostatnie wpisy w kategorii - Zdjęcia
- Jesienne mgły - sezon na zdjęcia we mgle - 8.11.2023
- Jesienne klimaty - kilka zdjęć z wczorajszego spaceru - 30.10.2023
- Trzecie podejście do zdjęć słońca nad torami - 17.08.2023
- Jak sprawdzić kiedy i gdzie zachodzi słońce? - 1.06.2023
- Dmuchawce - 25.05.2023
- Wiosenne kwiaty - zdjęcia na powitanie wiosny - 21.03.2023
- Darmowe tło - stary papier - plik do pobrania - 22.02.2023
jestem zachwycony i pod wrażeniem że można takie ujęcia zrobić a mnie coś takiego omija to sa tak SUPER fotki że aż oczy mi wychodzą przyglądam się i zachwycam tymi fotkami aż mnie coś bierze że nie potrafie takich ujeć zrobić trudno jesli mam tylko Canona S3IS bez wymiennego obiektywu to tylko mogę popatrzeć jak inni piekne fotki robią pozdrawiam Mirosław
Przemku, uwielbiam Cię za kreatywność i Profesjonalizm.
Pozdrawiam.