Trochę o filtrach i fotografii ryb akwariowych

Przeglądając zawartość Internetu można natknąć się na różne materiały o fotografii. Prawie przez przypadek natrafiłem na opis działania różnych filtrów fotograficznych oraz informację jak fotografować ryby akwariowe. Materiał dostępny jest pod adresem:
http://www.scribd.com/doc/3012453/abcd.

2 komentarze do “Trochę o filtrach i fotografii ryb akwariowych”

  1. Witam Pana !
    Mam pytanie dotyczące oznakowania filtrów UV, a mianowicie: co oznacza symbol UV (O), a co UV (W). Przypuszcam, że ten drugi to filtr UV lekko ocieplający (warm), czyli zbliżony do Skylight 1A lub KR 1,5, ale czy to prawda?
    Serdecznie pozdrawiam W.Piotrowski

  2. Oznaczenie UV(W) znalazłem jedynie przy filtrach firmy Kenko i prawdopodobnie jest tak jak piszesz. Patrząc jednak po charakterystyce transmisyjnej oraz przykładowych zdjęciach z i bez filtra na stronie Kenko 67 mm Pro1 Digital nie widać tu jego właściwości ocieplających. Trzeba by to sprawdzić u producenta. Natomiast UV(0) oznacza, że filtr nie wprowadza żadnych zabarwień i potrzeby korekcji ekspozycji. Bardziej się jednak tego domyślam niż jestem pewny. Nigdy jakoś nie miałem potrzeby weryfikowania tego w oficjalnych źródłach.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz