Jak umieścić nową wtyczkę w Paint Shop Pro?

By taki wpis Wtyczka SmartCurve dla Photoshop Elements. Pytanie może ktoś zadać: jak ją dodać? O ile w programie Photoshop Elements jest to dość oczywiste. Wtyczkę należy wgrać do katalogu. Domyślnie do C:\Program Files\Adobe\Photoshop Elements 7.0\Plug-Ins\Filters. To w Paint Shop Pro na próżno szukałem odpowiedniego folderu. Okazało się, ze folder należy stworzyć samemu i wskazać jego miejsce w programie. Służy do tego zakładka kolejno: Plik/Preferencje/Lokalizacje plików/Moduły dodatkowe. W moim przypadku Paint Shop Pro X2, w oknie tym była już przypisana domyślnie ścieżka do folderu, ale folderu, który trzeba jednak stworzyć. A powinien być taki C:\Program Files\Corel\Corel Paint Shop Pro Photo X2\Languages\PL\Moduły dodatkowe. Zainstalowaną wtyczkę odnajdziesz w menu: Efekty\Moduły dodatkowe.

W każdym bądź razie. Wspomniana wtyczka działa również w innych programach.

Ostatnie wpisy w kategorii - Paint Shop Pro

3 komentarze do “Jak umieścić nową wtyczkę w Paint Shop Pro?”

  1. Generalnie tak, ale nie do końca.
    Równie dobrze można stworzyć na dysku C katalog ‘plugin’ i do niego wrzucać wszystkie ‘wtyczki’ (lub plug-iny jak kto woli) i wskazać tę ścieżkę dostępu. Rozwiązanie to jest o tyle lepsze, że ten katalog może być współużytkowany przez wszystkie aplikacje, korzystające z PhotoShop’owych ‘wtyczek’ – a jest ich (i to aplikacji jak i ‘wtyczek’) niemało.
    Ja w ten sposób mam to zorganizowane i u mnie się to sprawdza.

  2. Mam pytanie-prośbę!?
    Dostałem w prezencie aparat fotograficzny-lustrzankę.Pentax K10D.Całe moje utrapienie to jest to że,niemam meni polskiego w tym aparacie.Czy jest możiwośc a jeżeli jest to gdzie można wgra meni polskie?.Pozdrawiam serdecznie!!

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz