Wyniki konkursu “Dlaczego warto fotografować?”

Na początku pragnę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu. Nie spodziewałem się tylu ciekawych wypowiedzi. Są naprawdę wspaniałe i bardzo motywujące. Nie wiem jak Tobie, ale mi udzieliła się wychodząca z nich niesamowicie pozytywna energia i chęć fotografowania. A zwycięzcą konkursu jest …Dzisiaj rano, za pomocą strony internetowej losowe.pl przeprowadziłem losowanie zwycięzcy. Efekt na obrazku powyżej. Nagrodę główną otrzymuje komentarz o numerze 97. Jest to ricardo1900.

Poniżej wypowiedź zwycięzcy:


FOTOGRAFIA – to dla mnie magia. Do tej pory pamiętam te niesamowite wrażenie kiedy blisko 30 lat temu zrobiłem pierwsze odbitki czarno-białe i te pojawiające się zarysy postaci na papierze w wywoływaczu. Jest ona do tej pory zaspokojeniem mej wrażliwej duszy,dążeniem do pozostawienia śladu po sobie, odskocznią od codzienności. Pozdrawiam wszystkich fotografujących, którzy chcą uchwycić ulotne chwile w życiu.

Serdecznie gratuluję.

Jeszcze raz dziękuję za udział w konkursie. Wszystkie wypowiedzi dostępne są tutaj.

6 komentarzy do “Wyniki konkursu “Dlaczego warto fotografować?””

  1. Fotografia jest dla mnie sposobem na odreagowanie, pozwala mi przenieść się w inny świat i zapomnieć o wszystkim. Z aparatem w ręku wszystko wygląda inaczej i godne jest uwagi. Fotografowanie zmienia moje spojrzenie na świat.

  2. Panie Przemysławie, niestety Pana skrzynka drugi dzień jest przepełniona, przez co nie można Panu wysłać materiałów do ebooka “Dlaczego warto fotografować?”, a termin mamy tylko do jutra… Serwer odpowiada “552 552 5.2.2 User mailstore exceeded quota limit (-1 free, 533995520 used, 524288000 quota) (state 14”.

    1. @Łukasz. Przepraszam. Faktycznie skrzynka pocztowa się przepełniła. Nie przewidziałem tej sytuacji. Zwiększyłem jej pojemność 10x więc nie powinno już być więcej takich problemów. Zapraszam do przysyłania zdjęć.
      Ps. „dniu dzisiejszym” – słuszna uwaga. Poprawiłem.

  3. Fotografia to coś więcej niż uchwycenie danej chwili. To sposób na wyrażenie siebie i ukazanie innym osobom swojego punktu widzenia. Każdy patrzy na świat z innej perspektywy, często chcąc zrozumieć drugiego człowieka wystarczy sięgnąć po jego fotografie. Być może znajdziemy w nich coś co drugi człowiek chce nam przekazać, a niekoniecznie potrafi wyrazić to słowami…

  4. pytać “dlaczego warto fotografować?” to tak samo, jakby zapytać “po co oddychać?”. Żeby móc żyć, poztrzegać, radzić sobie ze światem i móc czerpać z nigeo bardziej i bardziej. A najważniejsze dla mnie – fotografuję, by móc nadal być i nadal żyć.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz