Oddam w dobre ręce magazyn Digital Camera Polska

Przez pewne zawirowania stałem się posiadaczem dwóch egzemplarzy magazynu Digital Camera Polska – marzec 2011. Jedną sztukę mogę oddać gratis w dobre ręce.Dlatego ogłaszam szybki konkurs.

Pod tym wpisem umieść komentarz, w którym odpowiedz na pytanie “Dlaczego warto fotografować?” lub “Co ciebie motywuje do robienia zdjęć, dlaczego je robisz?”.

Komentarz umieść do 30 marca 2011. Zwycięzca zostanie wyłoniony w sposób losowy, a wynik ogłoszony 31 marca 2011.

Pamiętaj podać poprawny adres email. Nie jest on publikowany. Zwycięzca na podany adres email dostanie informację o wygraniu konkursu i będzie miał 3 dni na podanie zwrotnie adresu, na który ma zostać wysłana nagroda. W przypadku braku odpowiedzi w tym terminie zostanie wylosowany kolejny zwycięzca. Magazyn wysyłam na swój koszt.

Napisz teraz w komentarzu “Dlaczego warto fotografować?” lub “Co ciebie motywuje do robienia zdjęć, dlaczego je robisz?”.

Uwaga – konkurs zakończony. Wyniki dostępne są we wpisie Wyniki konkursu „Dlaczego warto fotografować?”

175 komentarzy do “Oddam w dobre ręce magazyn Digital Camera Polska”

 1. Fotografia… nadaje sens wszystkiemu co robię. Gdy biorę aparat do ręki czuję przypływ energii. Robienie zdjęć odzwierciedla wszystko o czym myślę w danej chwili… jakie to piękne 🙂

 2. Zatrzymywanie czasu.Pamięć tego co było. Wspomnienia.
  Dreszcz emocji przy obróbce. Już nie tak jak kiedyś gdy niewiadome ukazywało się na wywoływanej właśnie fotografii lecz także piękne.

 3. Fotografuję, aby zachwycić się jeszcze raz tym co ulotne i piękne, aby obudzić wspomnienia…i dzielić się nimi z innymi.

 4. Fotografią zajmuje się od niedawna. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie życia bez fotografi. Odrywam się od rzeczywistości i jestem w zupełnie innym świecie. Coś co może wydawać się zupełnie beznadziejne i nieciekawe można pokazać w zupełnie inny inspirujący sposób. Jest to również uwiecznienie. Jest dla mnie sensem w życiu jak i również celem.

 5. Fotografia jest dla mnie relaksem, chwilą ale samej siebie motywacją zaś jest piękna pogoda,przyroda oraz ludzie którym warto poświęcić chwilę uwagi w ten sposób chciałabym spędzać większość swojego czasu z APARATEM W RĘKU:)

 6. Fotografowanie, to odskocznia od codzenności, możliwość przeniesienia się w inny świat, świat obrazów, światła, cieni, barw, kształtów, ale również w świat emocji. Każdemu zdjęciu towarzyszą emocje. To dzięki nim sięgamy po aparat, aby uchwycić ulotne chwile. Dzięki fotografii możemy przeżyć to jeszcze raz, rozbudzić wspomnienia, zobaczyć jak zmienia się świat wokół nas. Fotografia rozwija nasze wnętrze, zmienia sposób postrzegania otaczającego nas świata.

 7. Fotografia to wspaniałe wspomnienie tych ulotnych chwil,które my tylko znamy a poruszają do radości i smutku innych, widzianego przez nasz obiektyw cudownego Świata . Miłego dnia Czesław

 8. Odkąd zaczęłam fotografować patrzę na wszystko inaczej. Nie przejdę obojętnie obok pięknie kwitnącego w świetle zachodzącego słońca kwiatu, nie stanę tylko na chwilę, by go podziwiać. Zrobię mu zdjęcie i pozwolę zatrzymać sobie ulotne wspomnienia, znaleźć sposób na podzielenie się nimi z najbliższymi. Fotografia cudownie odświeża wspomnienia, wyostrza naszą wrażliwość na rzeczy piękne. Fotografia portretowa sprawia, że uczymy się odbierania ludzi w zupełnie inny sposób, staramy się znaleźć w każdym z nich dobroć, stajemy się bardziej wyrozumiali w stosunku do ich uczuć. Wielkim plusem fotografii jest także możliwość wykreowania czegoś dokładnie tak, jak chcemy. Tak jak zdjęcie zwykłego samochodu z każdej perspektywy jest inne – tak wszystko da się sfotografować na nieskończoną ilość sposobów, co daje nam władzę w rękach – tylko od nas zależy, jakie wykonamy zdjęcie. Polecam każdemu fotografię – jest to świetna odskocznia od otaczającej nas rzeczywistości.

 9. witam wszystkich na stronie fotografia dla ciekawych ja mam aparat Canon S3IS power przeważnie robię zdjęcia na programie “nastawnia własna ” w tedy najlepiej mi wychodzą zdjęcia ale czasem przechodzę na program ręczny i w tedy ustawiam sobie kontrast jaki mi odpowiada. Jestem amatorem zdjęć nawet bodajże od Pana otrzymałem mała pochwałę krokusy i panorama Tatr oraz promienie wychodzące po za chmur.Bardzo lubię robić coś co mnie a może innych zaciekawi. Będę chciał do Was przesłać swoje zdjęcia np. krokusy i coś zimowego pozdrawiam Mirosław Jabłoński Zakopane

 10. Nie tak dawno “popełniłam” wierszyk zainspirowana pewną piekną wystawą fotograficzną. Może niech będzie rymowaną odpowiedzią na temat “dlaczego fotografujemy?”

  Halina Markowska Budniak

  O fotografowaniu,
  czyli katedra sięgająca nieba

  Ktoś może pomyśli – i nie będzie w błędzie
  Że można wykonać dobre zdjęcia wszędzie
  Na Krymie, w Dublinie, na miedzy ojczystej
  Na łące i w lesie, gdy niebo jest czyste

  A jeśli cię z domu nostalgia wygoni
  To chwytaj aparat i pstrykaj do woli
  Gdzie wierzby nad rzeką radośnie śpiewają
  A gwiazdy i księżyc mocy nabierają

  Przed oczami płyną: kształty, barwy, dźwięki
  Wystarczy, że weźmiesz aparat do ręki
  I uśmiech radosny zagości na twarzy
  Bo oko skierujesz na obiekt swych marzeń

  Spokojnie naciśniesz i zwolnisz guziczek
  By zarejestrować noc i błyskawicę
  A potem obejrzysz i cofniesz te chwile
  Co właśnie przemknęły zwiewne jak motyle

  I możesz zatrzymać nawet cień co ginie
  Nawet podmuch wiatru na złotej równinie
  Albo kulę złota płynącą po torach
  I mgłę nad łąkami uśpioną w jaworach

  Choć bardziej nas kusi egzotyka świata
  Wodospad Niagara, Pałace Isfahan
  Ruiny Baalbeku, rafy i kaniony
  Kronika kamienna, twierdze i bastiony

  Kulturalne dziedzictwo w nim historia świata
  Pokazana na zdjęciach z opisem się splata
  Byśmy mogli zobaczyć te wspaniałe cuda
  Wiedzieć, że to prawdziwe, że to nie ułuda

  Potrafisz przybliżać świat z bliska i z dala
  Co pięknem nas kusi lub grozą zniewala
  To wszystko możliwe – wystarczy, że czujesz
  I sercem, i duszą, gdy zechcesz – malujesz

  Widzisz? Tyle nam dano, a jesteśmy sami
  Ty ze swym wiatrem – ja z tym co nad nami
  Na osobliwej wyspie, by zatrute strzały
  Serca nam nie raniły a tylko muskały?

  Kozienice, marzec 2010

 11. Żeby zatrzymać, co nieubłagalnie przemija i zapamiętać, to co blaknie. Żeby uchwycić małe i wielkie emocje. Żeby zachować to, co zanika, ulega zapomnieniu i niszczeje. Żeby pamiętać

 12. Fotografia to dla mnie odpoczynek od życia codziennego, oderwanie się od wszystkich zmartwień. Dzięki fotografowaniu mogę zapomnieć o problemach i poświęcić całe swoje zaangażowanie dla przyrody.

 13. Jak cudny świat wokół nas, jak, przecież, chcemy jego zapamiętać… Szczególnie wtedy, kiedy niesie on w sobie radość i niepowtarzalność chwili.
  Dla tego fotografuję, bo chcę się podzielić z innymi radością i pięknem złapanej chwili.
  Każdy widzi świat inaczej, ale przez to każda fotografia jest unikalna. Nie ważne, czym fotografujemy, a ważne, jak komponujemy, jak odczuwamy to, co niesiemy przez zdjęcie do innych.
  Fotografia jest sposobem komunikacji bez słów, daje możliwość zobaczyć coś więcej, niż ulotność chwili, przyglądając się do całości tego momentu, do szczegółów, zamyślić się nad sensem życia, nad pytaniem “Dla czego tak się spieszymy? Jak mogliśmy tego nie zauważyć?”
  Chwila myślenia… I odpowiedź przed nami – fotografować, żeby zatrzymać…piękno…cud…pracę rąk ludzkich i umysłów… Czyżby dla tego nie warto fotografować?

 14. Fotografia nie jest tania przyjemnością, ale tak naprawdę nie sprzęt jest najważniejszy. Liczy się pasja,zajawka,radość z robienia tego co się kocha. Koszta można zminimalizować. Wiele rzeczy da się zrobić samemu, spędzić przy tym fajne chwile i mieć satysfakcje z roboty. Przez fotografie poznajemy pełno osób, odkrywamy przed sobą nowe horyzonty. Fotografia pozwala zatrzymać dłużej coś co trwa b.krotko, pokazać coś czego normalnie nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Trzeba pokochać aparat, i sprawić zęby serce bilo w rytmie migawki.

 15. Fotografia to część mojego życia. Dzięki fotografii poznaję siebie, moje możliwości i świat dookoła mnie. Fotografia to styl życia. To ukazywanie i postrzeganie życia w całkiem innym wymiarze. Fotografii nie da się zostawić i zająć czymś innym. Ona musi byś we krwi i ogarnia ludzi całkowicie.

 16. Fotografowanie odrywa mnie od codzienności jest to moja pasja oraz uzupełnianie wolnego czasu. Zabawa światłem , kontrastem oraz głębią ostrości to po prostu uzależnienie. Najlepsza według mnie to fotografia makro , wtedy to można zdziałać cuda.

 17. DLACZEGO WARTO FOTOGRAFOWAĆ:
  – by za naciśnięciem jednego guzika, niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki, PRZENIEŚĆ SIĘ W INNY ŚWIAT, choć na chwilę uciec od zgiełku otaczającego mnie świata, zapomnieć o natłoku spraw, które zaprzątają uwagę, oddalić od siebie problemy, które czekają na rozwiązanie i w tym pędzącym bez wytchnienia świecie codzienności ZATRZYMAĆ SIĘ, by :
  DOSTRZEC i UCHWYCIĆ piękno, którego zazwyczaj nazbyt zajęci swymi sprawami zdajemy się nie zauważać …
  ZATRZYMAĆ chwilę, ulotną, niepowtarzalną, aby później móc wracać do niej i na nowo ją przeżywać … wracać do niej, związanych z nią emocji, przeżyć …
  DZIELIĆ się z innymi moim przeżywaniem świata, swoją wrażliwością …

  Fotografia to dla mnie jedyny i jednocześnie najsubtelniejszy i najprawdziwszy sposób na przekazanie innym mojego spojrzenia na świat oraz uchwycenie tego co ulotne … Tylko za pomocą fotografii mogę uchwycić chwilę, pozwolić jej trwać, by po jakimś czasie … kiedy tylko zechcę móc do niej wracać … przeżywać na nowo … BY OBRAZEM OPISAĆ TO, CZEGO SŁOWEM ODDAĆ SIĘ NIE DA!

 18. Warto fotografować, żeby móc pokazać innym to, czego nie mogli zobaczyć, lub przywołać własne wspomnienia wraz z emocjami, które nam wtedy towarzyszyły… Fotografia to podróże – te dalekie, z których przywozimy masę widoków, którymi chcemy się podzielić z innymi, i te bliskie – w głąb siebie, kiedy zastanawiamy się, jak chcemy oddać jakiś konkretny aspekt przedmiotu, emocje człowieka lub nastrój chwili. Czyli fotografowanie to dzielenie się z innymi.
  A ja fotografuję, bo czuję taką potrzebę 🙂 Zawsze zapamiętywałam obrazami i bardzo lubiłam oglądać zdjęcia. Teraz robię zdjęcia, oglądam wielokrotnie, zastanawiam się co można ulepszyć… i ciągle mam do czego dążyć 🙂

 19. W moim przypadku ,osoby na emeryturze fotografia pełni rolę psa wyciągającego mnie na spacer. Potrzeba zrobienia zdjęcia i chęć pochwalenia się nim na jakimś portalu zmusiła mnie do wejścia na Śnieżkę , przejścia wielu kilometrów w poszukiwaniu bieszczadzkich cerkwi itp .Musiałam się nauczyć posługiwać komputerem,”rozgryźć” programy do obróbki zdjęć .Mam przygotowaną mapę z miejscami, które chciałabym zobaczyć więc konieczna była powtórka z historii i geografii.Z aparatem nawet stanie w korku może być ciekawe 😉
  Podsumowując, fotografia kształtuje w nas tężyznę fizyczną i umysł 🙂

 20. zapytajcie sportowca ,,dlaczego uprawia sport?”, gitarzyste ,,dlaczego gra na gitarze?”…najczestsza dopowiedz- ,,bo kocham to robie”. Fotografia daje cos wiecej niz tylko uwiecznianie waznych momentow, czy pokazywanie tego czego nie dostrzegamy na codzien lub czy ukazanie obiektow wokol nas innym swietle! dlaczego warto fotografowa drodzy artysci? 🙂 by moc cieszysz sie z tego co naprawde sprawia nam najwieksza frajde 🙂

 21. Dlaczego warto fotografować… pytanie na które odpowiedź nie zawsze jest taka sama, choć prawdziwa z każdego punktu postrzegania świata. Zdjęcie jest częścią wydarzenia, które miało miejsce, w którym braliśmy udział, które chcemy uwiecznić i być może pochwalić się swoim punktem widzenia. Obraz światłem oddaje wiele emocji jak i samego obiektu jak i osoby z drugiej strony obiektywu. Wiele momentów można zapamiętać poprzez pamięć wzrokową i zapisać w myślach. A jeśli chcielibyśmy się nimi podzielić, nie oddalibyśmy już magii całemu zdarzeniu. Obiektyw jest dla człowieka “stop-klatką”, która pozwala nam i znajomym wspólnie wracać w przeszłość i wspominać cudowne chwile. Nigdzie indziej nie można pokazać tak doraźnie jak na fotografii, piękna zwykłych na pozór rzeczy, które często zostaje pomijane, poprzez ciągłą gonitwę dzisiejszych ludzi…

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz