Rozwiązanie fotozagadki z filtrem polaryzacyjnym

Odpowiedź na tę fotozagadkę może niektóre osoby zaskoczyć. W jednym z poprzednich wpisów pokazałem dwa zdjęcia i poprosiłem o wskazanie tego, który został zrobiony z filtrem polaryzacyjnym.

Zdjęcie 1
Zdjęcie szklanej gabloty

Zdjęcie 2
zdjęcie szklanej gabloty

Teraz już mogę zdradzić, że oba zdjęcia zostały zrobione z filtrem. Różnica polega na tym, że na drugim zdjęciu pierścień na filtrze jest tak obrócony, by maksymalnie likwidował odbicia w szybie. Po obróceniu pierścienia o 90 stopni, odbicia w szybie znowu się pojawiają, ale zmniejszają się te na podłodze. Widać to na pierwszym zdjęciu.

Jeśli zainteresowało Cię to zjawisko i chcesz więcej dowiedzieć się o właściwościach i wykorzystaniu filtra polaryzacyjnego zapisz się na listę Jak wykorzystać filtr polaryzacyjny – darmowy fragment ebooka.

3 komentarze do “Rozwiązanie fotozagadki z filtrem polaryzacyjnym”

    1. @Jarek. Tak to zdjęcie z zamku w Kórniku. W te wakacje byłem z rodziną na jednodniowej wycieczce i pojechaliśmy do wspomnianego Kórnika, później do parku przy pałacu w Rogalinie i dalej do muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Wszystkie miejsca blisko siebie i warte odwiedzenia.

  1. Trzy lata temu byłem w tamtych okolicach z rodziną w czasie wakacji. Tak się składa, że odwiedziłem wszystkie te miejsca, o których piszesz, dodatkowo obejrzałem jeszcze galerię, oddział poznańskiego Muzeum Narodowego przy pałacu w Rogalinie – niezła kolekcja obrazów, szczególnie kilka, mojego ukochanego Malczewskiego 🙂

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz