Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku

Mam dla ciebie kolejne porady wideo. Z tego filmu dowiesz się jak szybko i sprawnie przeprowadzić obróbkę zdjęcia cyfrowego. Na przykładzie zdjęć ślubnych poznasz wszystkie etapy obróbki oraz właściwą ich kolejność. Oczywiście zaprezentowaną w materiale metodę możesz wykorzystać również do innego rodzaju zdjęć, nie tylko ślubnych, a z opisanych etapów wybrać tylko te, które będą potrzebne dla danego zdjęcia. Poradnik dla czytelników bloga przygotował praktyk i doświadczony fotograf ślubny – Marek Kloska.

Obróbka zdjęć została pokazana z wykorzystaniem popularnego programu Photoshop Elements. Samą jednak metodę i kolejność etapów możesz zastosować, obrabiając zdjęcia za pomocą również innego programu graficznego.

Jeśli łącze internetowe ci na to pozwala, proponuję być oglądał/oglądała nagranie w wersji HD i w widoku na cały ekran. Do zmiany jakości służy ikona koła zębatego w prawym dolnym rogu okna wideo, widoczna po uruchomieniu odtwarzania.

12 komentarzy do “Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku”

 1. Witam.Bardzo się cieszę że natrafiłem na takich specjalistów, chciałbym mieć taką wiedzę. Moja przygoda z fotografią trwa 4 lata. Dzięki Wam zrozumiałem wiele nie jasnych mi dotąd spraw.Rewelacja. Dziękuję! Radek

 2. Bardzo przydatne porady. Nie zdawałam sobie sprawy, że kolejność w obróbce zdjęć jest taka ważna. Nie wiedziałam też, że tyle można w zdjęciach zmienić i ulepszyć. Zaraz przystępuję do pracy nad moimi “dziełami” sztuki fotograficznej :)))

 3. Witam
  Od kilku lat oglądam otrzymane materiały. Są coraz lepsze i ciekawsze. Gratuluję i dziękuję za dzielenie się tą nauką, wiedzą.
  Jeśli można małe pytanie: czy amatorowi do obróbki zdjęć wystarczy picasa 3 , czy szukać czegoś z wyższej półki?
  serdecznie pozdrawiam
  nokryd

  1. @nokryd. Ciesze się, że udostępniane materiały się spodobały. Jeśli natomiast chodzi o Picasa 3, to jest to doskonały program do podstawowej korekty zdjęć. Przede wszystkim jest prosty w obsłudze i w miarę intuicyjny. Na początek wystarczy. Sądzę jednak, że z czasem będziesz szukał programu o większych możliwościach.

 4. Troszkę się wycofałem i żałuję ,że tak późno wracam do tych materiałów. Są super i dziękuję za tak dużo wiedzy za darmochę.Polecam wszystkim te materiały którzy interesują się fotografią.
  dziękuję i pozdrawiam

 5. wszystko OK, ale mnie interesuje ostrzenie w edytorze zdjęć np. Photo Scape X. Jakie parametry ostrzenia zastoswać aby moje zdjęcie wyostrzyć co najmniej teoretycznie, na ekranie komputera tego dokładnie nie widać. W tym edytorze są to: strenght (siła), finennes (dokładność), threshold (próg) ?

  1. Programu Photo Scape X nie znam, więc nie podpowiem. Natomiast ostrzenie nie powinno być tylko teoretyczne. Powinno być praktyczne, czyli jeśli wykorzystujesz jakąś funkcję do wyostrzenia zdjęcia, to efekt jej działania powinien być widoczny. Wtedy stosując ją, widzisz czy czasem nie robi ona tego wyostrzenia zbyt silnie. Nadmiarowe wyostrzenie nie wygląda dobrze na zdjęciu, więc trzeba mieć w tym umiar.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz