Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku

Fotografia ślubna - poradnik - obróbka zdjęć

Mam dla ciebie kolejne porady wideo. Z tego filmu dowiesz się jak szybko i sprawnie przeprowadzić obróbkę zdjęcia cyfrowego. Na przykładzie zdjęć ślubnych poznasz wszystkie etapy obróbki oraz właściwą ich kolejność. Oczywiście zaprezentowaną w materiale metodę możesz wykorzystać również do innego rodzaju zdjęć, nie tylko ślubnych, a z opisanych etapów wybrać tylko te, które będą potrzebne dla danego zdjęcia. Poradnik dla czytelników bloga przygotował praktyk i doświadczony fotograf ślubny – Marek Kloska.

Obróbka zdjęć została pokazana z wykorzystaniem popularnego programu Photoshop Elements. Samą jednak metodę i kolejność etapów możesz zastosować obrabiając zdjęcia za pomocą również innego programu graficznego.

Jeśli łącze internetowe ci na to pozwala proponuję być oglądał/oglądała nagranie w wersji HD i w widoku na cały ekran. Do zmiany jakości służy ikona koła zębatego w prawym dolnym rogu okna wideo, widoczna po uruchomieniu odtwarzania.

Jeśli chcesz otrzymać więcej darmowych materiałów o fotografii ślubnej, to zapraszam na stronę Kurs fotografa ślubnego. Tam będziesz mógł/mogła zapisać się na specjalną listę i otrzymać więcej bezpłatnych filmów i porad. Możesz też tam zostawić pytanie odnośnie fotografii ślubnej.

10 komentarzy do “Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku”

 1. Witam.Bardzo się cieszę że natrafiłem na takich specjalistów, chciałbym mieć taką wiedzę. Moja przygoda z fotografią trwa 4 lata. Dzięki Wam zrozumiałem wiele nie jasnych mi dotąd spraw.Rewelacja. Dziękuję! Radek

 2. Bardzo przydatne porady. Nie zdawałam sobie sprawy, że kolejność w obróbce zdjęć jest taka ważna. Nie wiedziałam też, że tyle można w zdjęciach zmienić i ulepszyć. Zaraz przystępuję do pracy nad moimi “dziełami” sztuki fotograficznej :)))

 3. Witam
  Od kilku lat oglądam otrzymane materiały. Są coraz lepsze i ciekawsze. Gratuluję i dziękuję za dzielenie się tą nauką, wiedzą.
  Jeśli można małe pytanie: czy amatorowi do obróbki zdjęć wystarczy picasa 3 , czy szukać czegoś z wyższej półki?
  serdecznie pozdrawiam
  nokryd

  1. @nokryd. Ciesze się, że udostępniane materiały się spodobały. Jeśli natomiast chodzi o Picasa 3, to jest to doskonały program do podstawowej korekty zdjęć. Przede wszystkim jest prosty w obsłudze i w miarę intuicyjny. Na początek wystarczy. Sądzę jednak, że z czasem będziesz szukał programu o większych możliwościach.

 4. Troszkę się wycofałem i żałuję ,że tak późno wracam do tych materiałów. Są super i dziękuję za tak dużo wiedzy za darmochę.Polecam wszystkim te materiały którzy interesują się fotografią.
  dziękuję i pozdrawiam

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz