Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku

Fotografia ślubna - poradnik - obróbka zdjęć

Mam dla ciebie kolejne porady wideo. Z tego filmu dowiesz się jak szybko i sprawnie przeprowadzić obróbkę zdjęcia cyfrowego. Na przykładzie zdjęć ślubnych poznasz wszystkie etapy obróbki oraz właściwą ich kolejność. Oczywiście zaprezentowaną w materiale metodę możesz wykorzystać również do innego rodzaju zdjęć, nie tylko ślubnych, a z opisanych etapów wybrać tylko te, które będą potrzebne dla danego zdjęcia. Poradnik dla czytelników bloga przygotował praktyk i doświadczony fotograf ślubny – Marek Kloska.

Obróbka zdjęć została pokazana z wykorzystaniem popularnego programu Photoshop Elements. Samą jednak metodę i kolejność etapów możesz zastosować obrabiając zdjęcia za pomocą również innego programu graficznego.

Jeśli łącze internetowe ci na to pozwala proponuję być oglądał/oglądała nagranie w wersji HD i w widoku na cały ekran. Do zmiany jakości służy ikona koła zębatego w prawym dolnym rogu okna wideo, widoczna po uruchomieniu odtwarzania.

Jeśli chcesz otrzymać więcej darmowych materiałów o fotografii ślubnej, to zapraszam na stronę Kurs fotografa ślubnego. Tam będziesz mógł/mogła zapisać się na specjalną listę i otrzymać więcej bezpłatnych filmów i porad. Możesz też tam zostawić pytanie odnośnie fotografii ślubnej.

10 myśli w temacie “Obróbka zdjęć cyfrowych krok po kroku”

 1. Witam.Bardzo się cieszę że natrafiłem na takich specjalistów, chciałbym mieć taką wiedzę. Moja przygoda z fotografią trwa 4 lata. Dzięki Wam zrozumiałem wiele nie jasnych mi dotąd spraw.Rewelacja. Dziękuję! Radek

 2. Bardzo przydatne porady. Nie zdawałam sobie sprawy, że kolejność w obróbce zdjęć jest taka ważna. Nie wiedziałam też, że tyle można w zdjęciach zmienić i ulepszyć. Zaraz przystępuję do pracy nad moimi “dziełami” sztuki fotograficznej :)))

 3. Witam
  Od kilku lat oglądam otrzymane materiały. Są coraz lepsze i ciekawsze. Gratuluję i dziękuję za dzielenie się tą nauką, wiedzą.
  Jeśli można małe pytanie: czy amatorowi do obróbki zdjęć wystarczy picasa 3 , czy szukać czegoś z wyższej półki?
  serdecznie pozdrawiam
  nokryd

  1. @nokryd. Ciesze się, że udostępniane materiały się spodobały. Jeśli natomiast chodzi o Picasa 3, to jest to doskonały program do podstawowej korekty zdjęć. Przede wszystkim jest prosty w obsłudze i w miarę intuicyjny. Na początek wystarczy. Sądzę jednak, że z czasem będziesz szukał programu o większych możliwościach.

 4. Troszkę się wycofałem i żałuję ,że tak późno wracam do tych materiałów. Są super i dziękuję za tak dużo wiedzy za darmochę.Polecam wszystkim te materiały którzy interesują się fotografią.
  dziękuję i pozdrawiam

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz