Czy zgadniesz, które zdjęcie, z którym filtrem?

Zobacz te dwa zdjęcia. Jedno zostało zrobione przez normalny filtr szary, drugie przez szybkę do maski spawalniczej. Czy widać różnicę? Widać, ale czy jesteś wstanie określić przez jaki filtr zostało zrobione dane zdjęcie?

Jak obstawiasz, które zdjęcie zostało zrobione przez filtr szary, a które przez szybkę spawalniczą? Napisz w komentarzu.

Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 1

Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 2

21 komentarzy do “Czy zgadniesz, które zdjęcie, z którym filtrem?”

 1. 2.
  Dwa razy dłuższy czas naświetlania. Filtry w maskach są bardzo mocne, więc domyślam się, że Twój filtr jest słabszy od tego z maski 🙂

 2. Witam serdecznie
  Moje amatorskie oko podpowiada mi że pierwsze zdjećcie jest zrobione przez szybke spawalniczą .
  Ciekaw jestem czy tak jest w istocie .

  Pozdrawiam Krzysiek

 3. Przypuszczam, że szybka spawalnicza zmienia kolorystykę, co może odbić się na kontraście.
  Dlatego sądzę, że zdjęcie nr 1 jest zrobione przez filtr, a drugie przez szybkę.

 4. Witam,

  Wydaje mi się, że oba zdjęcia zostały zrobione przez filtr szary. Robiłem kiedyś zdjęcia przez szybkę spawalniczą ale bardzo mocno przebarwiała zdjęcia na jakieś niesamowite kolory. Stąd też wnioskuję, że chyba nie da się zwykłą szybką zrobić takiego fajnego zdjęcia bez zafarbu.

 5. Pozostaję przy pierwszej swojej wersji – pierwsze filtr, drugie szkło od maski (chyba, że mój monitorek wprowadza w błąd) ale pierwsze jest wyrazistsze, troszkę lepszy kontrast co trudniej uzyskać przy dłuższym naświetlaniu, co jest konieczne przy użyciu szkła spawalniczego, choć istotna jest tu też gęstość filtra i szkła więc przyjmuję domyślnie, że szkło jest dużo ciemniejsze.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz