Fotozagadka #78

Fotozagadka. Co to jest? #78

Zapraszam do udziału w kolejnej fotozabawie ?. Jak myślisz, co jest na zdjęciu? Zgadniesz ?? Napisz proszę w komentarzu ✍.

Fotozagadka #78

To może być dość trudne. Podpowiem tylko, że kto mieszka w Bydgoszczy będzie miał łatwiej.

Formularz do umieszczenia odpowiedzi znajdziesz poniżej – na dole strony. Serdecznie zapraszam do zgadywania i wpisywania skojarzeń.

9 komentarzy do “Fotozagadka. Co to jest? #78”

  1. Ściana budynku restauaracji widziana od strony spichrzów, róg Grodzkiej i Jatki, budynek z restauracja Soda, zaraz za budynkiem Sowy, szkoda ze nie można dodać zdjęcia, mam je w perspektywie całego budynku

  2. Szklana płytka może być używana w laboratorium do prób kroplowych. Nie widać proporcji – może być jakąś częścią elewacji lub elementem do podświetlania fontann. Czarna płytka z różnymi otworami jest albo płytką kalibracyjną albo częścią tej samej elewacji. Niezbadane są myśli osoby która to sfotografowała.

  3. Przepraszam za spóźnienie z komentarzem, ale byłem na urlopie, gdzie mam zwyczaj całkowicie odcinać się od Internetu.
    Rzeczywiście, nie będąc z Bydgoszczy, być może jest trudniej rozpoznać obiekt na zdjęciu. Ale myślę, że, poza rozpoznaniem przedmiotu, zagadka ma dla fotografa warsztatową warstwę edukacyjną w postaci analizy obrazu. Po bardzo mocnym rozjaśnieniu poziomu cieni wyraźnie widać jakąś powierzchnię, być może z tworzywa sztucznego lub szkła, która posiada siatkę kulistych, na przemian wklęśnięć i wypukłości. O tym, że są to wklęśnięcia i wypukłości świadczy analiza różnie ukierunkowanych odblasków na krzywiznach powierzchni. Ale rozplanowaniu siatki tych wklęśnięć i wypukłości odpowiada układ kółek wyglądających nieco, jak fragmenty elewacji, piasek lub ciasteczka. Dziwne, że różnej wielkości. Nieco, jak planety jakiegoś układu kosmicznego. Elementy czerwone widoczne tu i ówdzie na owej wklęsło-wypukłej płycie wyglądają, jak odblask pochodzący np. od jakiegoś czerwonego elementu znajdującego przed płytą. Można sobie pofantazjować, że to np. kolor koszulki fotografa.
    Tyle fantazjowania, i albo ktoś zgadnie, co konkretnie artysta sfotografował, albo Przemek sam nam to powie.

  4. Dla mnie po powiększeniu i lekkiej obróbce w LR Ps wygląda to na fotomontaż min. dwóch obrazów.Tło stanowi perforowana płyta stalowa pod która widać czerwone odbłyski – jakby żar jakiejś substancji oraz spływającej czarnej mazi, zaś na pierwszy plan nałożono koliste obrazy np. ziaren piasku, lub jakiegoś ciasta.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz