Fotografowanie w telewizji

Trzeba przyznać, fakt smutny. Telewizja zapomniała o fotografach, o milionach osób, którzy robią zdjęcia. Są programy o zwierzętach, o gotowaniu (tego jest cała masa), o remontach, czy budowie domu. Nawet jest o jego sprzątaniu. A o fotografowaniu? Pustka, czarna dziura. Mały wyjątek stanowi program “W obiektywie Justyny Steczkowskiej” nadawany przez Polsat Cafe. Trzy krótkie fragmenty z niego, a raczej o nim, można zobaczyć na stronie ipla.tv. Znowu “raczej” nie na stronie, bo tam jest tylko informacja, a do obejrzenia tych filmików potrzebna jest instalacja specjalnego programu. Na szczęście, darmowego. Na filmikach można trochę podejrzeć warsztat pracy. Np. to, że prawie wszędzie są stosowane blendy do rozjaśniania cienia. Nawet w pochmurny dzień.

Skoro telewizja się nie kwapi do pokazywania jak fotografować, to trzeba sięgnąć do internetu. Np. na stronę firmy Tamron z video poradami [link nieaktualny]. Strona i podcasty w jeżyku angielskim, ale i tak warto zobaczyć.

Najnowszy podpowiada jak fotografować dzieci w plenerze

Jeden komentarz do “Fotografowanie w telewizji”

  1. Witam, mialam okazje wystapic w tym programie i choc wszystko bylo za darmo, dostalam 16 wielkich zdjec, ktorych po prostu nigdy nie mialabym mozliwosci sobie zrobic w innej sytuacji i za swoja kase. No i osobiscie nie bylam najbardziej zadowolona z efektow na zdjeciach. Wiadomo zmiana, ale nie jestem na nich soba i jakos nie potrafie ich ogladac, bo nie widze na nich siebie.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz