Oddam w dobre ręce magazyn Digital Camera Polska

Przez pewne zawirowania stałem się posiadaczem dwóch egzemplarzy magazynu Digital Camera Polska – marzec 2011. Jedną sztukę mogę oddać gratis w dobre ręce.Dlatego ogłaszam szybki konkurs.

Pod tym wpisem umieść komentarz, w którym odpowiedz na pytanie “Dlaczego warto fotografować?” lub “Co ciebie motywuje do robienia zdjęć, dlaczego je robisz?”.

Komentarz umieść do 30 marca 2011. Zwycięzca zostanie wyłoniony w sposób losowy, a wynik ogłoszony 31 marca 2011.

Pamiętaj podać poprawny adres email. Nie jest on publikowany. Zwycięzca na podany adres email dostanie informację o wygraniu konkursu i będzie miał 3 dni na podanie zwrotnie adresu, na który ma zostać wysłana nagroda. W przypadku braku odpowiedzi w tym terminie zostanie wylosowany kolejny zwycięzca. Magazyn wysyłam na swój koszt.

Napisz teraz w komentarzu “Dlaczego warto fotografować?” lub “Co ciebie motywuje do robienia zdjęć, dlaczego je robisz?”.

Uwaga – konkurs zakończony. Wyniki dostępne są we wpisie Wyniki konkursu „Dlaczego warto fotografować?”

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez frazy:
 • oddam psy w dobre rce wroclaw
 • oddam gratis

175 myśli w temacie “Oddam w dobre ręce magazyn Digital Camera Polska”

 1. Dlaczego warto fotografować?
  Daje nam to możliwość złapania ulotnej chwili, która zmieni się nawet w czasie sekundy. Jeśli jej nie uchwycić na fotografii będzie już inna. Każda fotografia przenosi nas na chwile do czasu, w którym została zrobiona, zmusza do refleksji i zastanowienia. Ulotne chwile, które zostają uchwycone na zdjęciach są unikalnym momentami i pamiątkami, które zostają nam na wiele lat. Dlatego tez myślę, iż warto jest fotografować dla samego siebie, ale także, dlatego by uchwycić te magiczne chwile i momenty na swoich fotografiach, które staja się niejako unikatowa pamiątką na cale życie.

 2. Fotografować warto ponieważ jest to świetny sposób na zatrzymanie chwili często ulotnej, już nie spotykanej. Dzięki fotografii człowiek może się rozwijać, uwalniać swoją dusze i pokazać co w duszy gra. Robiąc zdjęcia możemy dać “wolna rękę” dla naszej kreatywności naszej artystycznej części wnętrza.

 3. Dlaczego robię zdjęcia? myślę, że najlepiej zobrazuje to cytat:

  „Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię zdjęcia. Wówczas odpowiadam – a dlaczego Ty jesz?” – James Lalropui Keivom

 4. A ja odczuwam przyjemne mrowienie jak ogladam zrobiona przez siebie fote i stwierdzam ze wlasnie jest tam to cos i tak jak chcialem uchwycic zeby zatrzymac w kadrze moment lub miejsce, wiec robie i robie im wiecej i lepiej tym wieksza szansa na to przyjemne mrowienie 🙂

 5. Gdy sięgam po aparat, wraz z początkiem naciśnięcia spustu migawki zaczynam tworzyć na zdjęciu jakąś historię. Uczę się zauważać emocje u ludzi, staje się wrażliwsza na otaczający mnie świat.

 6. Fotografuję bo to świetna zabawa dzięki, której można zobaczyć świat w inny sposób. Motywację do tego daje mi właśnie to, że w dzisiejszym zabieganym świecie dzięki zdjęciom, można odnaleźć chwilę spokoju.

 7. Motywacją jest dla mnie światło.
  Kiedy coś przykuwa moją uwagę po prostu chcę to uwiecznić. Może w ten właśnie sposób, zatrzymując chwilę, mnie samej uda się kiedyś zabłysnąć.

 8. Fotografuje z powodów
  -fotografia to zatrzymanie historii

  -fotografia to malarstwo , to połączenie tworzenia własnych wizji,wykorzystując wspaniałą technikę.

 9. witam
  moim zdaniem warto fotografować dla uwiecznienia najkrótszej chwili ulotnej jak wiatr która już może się nie powtóżyć nigdy więcej. dzięki fotografii pokazuje swój charakter. również jest to uwiecznienie danej historii o której na przykład będzie mowa za kilkadziesiąt lat. Ja lubię fotografować przyrodę ponieważ z każdej perspektywy wygląda inaczej zmienia się z sekundy na sekundę

  “wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodą a wtedy lepiej wszystko zrozumiesz”

 10. Fotografia to wspaniały sposób by zatrzymać czas, by pokazać jak piękny jest świat i wszystko co nas otacza na co dzień, dla mnie motywacją był mój malutki synek, cydownie jest odświeżać sobie pamięć starymi zdjęciami, zwłaszcza gdy okazują sie być jedynym namacalnym dowodem czyjegoś istnienia.

 11. ‘Zbierać fotografie – to zbierać świat’ pisała Susan Sontag. Fotografia dla mnie jest sposobem wyrażania siebie, jest moja pasja i wyzwaniem. Szkoda ze dusza nie wychodzi na fotografii..

 12. Fotografuje, aby utrwalić ulotne piękno chwili = to dla siebie i innych, ale także dla syna aby go zainteresować i wyrobić w nim “to coś”, co pozwoliło by mu zasmakować w tym pieknie

 13. Może mało wiem o fotografii ale wiem, że to jest moje życie, moja pasja, która Kocham oraz moja mała tajemnica przez ,która mogę wyrazić swoją drugie ja.
  Fotografia pomaga mi zapomnieć o rutynie. Po prostu Ona jest cząstką mnie…

 14. Fotografia daje inne spojrzenie na świat. Bierzesz aparat i nagle zaczynasz dostrzegać rzeczy, których wcześniej mijałeś obojętnie. Dlatego motywuje mnie wszystko, świat wokół. To co widzę, czuję, słyszę. Na zdjęciu można zapisać wszystkie zmysły!

 15. -Dzielenie się z innymi swoim spojrzeniem widzianym przez fotograficzny obiektyw
  -Zatrzymać to czego jutro już nie będzie
  -Wpływ na pokazanie siebie.
  Marek

 16. Wiele wydarzeń w naszych czasach dzieje się “w biegu”. Wszędzie człowiek się spieszy, na nic nie ma czasu. Fotografia pozwala mi uchwycić to, co najbardziej ulotne, czego w dzisiejszym tzw. wyścigu szczurów i pogoni za szczęściem nie zauważamy, choć jest tuż przed nami. To właśnie magia tych chwil ulotnych zamrożonych na fotografii pozwala na chwilę się zatrzymać, zastanowić, być może zmusić do refleksji…

 17. „Dlaczego warto fotografować?” Ponieważ jest to nie tylko zatrzymanie pewnego kadru , jest to również zatrzymanie panujących w danej chwili uczuć , które przecież są takie ulotne . warto to zachować na dłużej

 18. Dlaczego warto fotografować? Z wielu powodów. Jednymi z najważniejszych są:
  – możesz pokazać, jaki naprawdę jesteś
  – możesz stworzyć czarowny świat, nie tylko dla ucieczki od ponurej rzeczywistości, ale… dla siebie lub dla kogoś…
  – pomożesz ludziom (obcym, kolegom, znajomym) otworzyć oczy na piękno zamknięte w zwykłych przedmiotach, osobach, zdarzeniach…
  – człowiek fotografujący patrzy i myśli trochę inaczej, jakby był trochę “większy” w środku. Warto ten sposób myślenia przekazać innym. Świat może być trochę lepszy.
  – no i radocha, jak diabli!
  Pozdrawiam wszystkich fotkujących 😉

 19. Fotografia to ofiarowanie innym części siebie- mojego punktu widzenia, bo “tyle jest światów, ile par oczu otwiera się co rano”- i wypadałoby dodać- ile obiektywów… poza tym-wielka fotopasja.

 20. Fotografia jest dla mnie ucieczką od codzienności,pozwala dostrzec to ,czego nie widzę
  w codzienności szarego dnia.
  Fotorafie pozwalają mi na powrót do przeszłości,a ściśle do chwil, kiedy wykonywałem dane zdjęcie,do warunków wtedy panujących ,światła,atmosfery itp.
  Pozdrawiam KK

 21. Zdjęcia pozwalają utrwalić każdą chwilę…bo czasem się zapomina…
  Pozwalają pokazać świat inaczej…może ładniej?…
  Dają choćby chwilę radości oglądającego…najcenniejsze…

 22. Fotografowanie pozwala mi odkryc nowy niezwykły świat.Pozwala oderwac się od szarej rzeczywistości. Zatrzymuje czas,ekscytująca chwila w miejscu by później móc się nią rozkoszaowac, wspominac z uśmiechem na twarzy.

 23. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To prawda, którą się kieruję od czasu kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki aparat. Nigdy wcześniej nie siedziałem w takich pozycjach :). Widzę szczegóły i kolory, których wcześniej nie dostrzegałem a one dają mi radość tak samo chwilę po zrobieniu zdjęcia jak i po tygodniu, miesiącu, roku i więcej.
  Lubię wracać do moich pierwszych kroków z fotografią i widzieć jak się rozwijam w dziedzinie, z której czerpię to co najlepsze, dawać upust swojej kreatywności, niecierpliwie czekać na komentarz dotyczących moich prac i tym samym odkrywać upodobania osób mniej lub bardziej zaangażowanych w ten niekończący się temat jakim jest FOTOGRAFIA, bo ile osób tyle stylów i odmiennych zdań, przez które można także w jakimś stopniu poznać drugą osobę.

 24. Fotografia to dla mnie sposób pokazania świata subiektywnie. Motywacją jest próba uchwycenia emocji – spojrzę na zdjęcie za 10-20 lat chcę czuć to samo, co w chwili naciśnięcia spustu migawki. Wtedy dzieje się magia 🙂

 25. Fotografia dla mnie to pokazywanie świata w sposób, jaki go widzę – jakiś subiektywny obraz tego co widzę i jak widzę. Czasem chcę uchwycić coś, co może nie będzie najlepiej skomponowane, ale za 10-20 lat pozwoli przypomnieć emocje uwiecznionej chwili.

 26. Radość z utraconej chwili: uśmiech, szeroko otwarte oczy, powaga, duma, serdeczne uściski, przytrzymany kapelusz… Radość dorastania i rozkosz istnienia. Kreacja własnych wspomnień. Fotografuję bo lubię być kreatorem własnych wspomnień, lubię ten świat zapamiętany na skrawku kartki. Mieszczący zwykle kilku ludzi, parędziesiąt metrów kwadratowych powierzchni, kilka smug pejzażu itp. Mieszczący duszę fotografującego, jego uczucia, wzruszenia. “Trwaj chwilo, jesteś piękna” – przewracam kolejną kartkę albumu…
  Tracimy chwilę, już w niej nie uczestniczymy ale wciąż możemy ją przeżyć, poczuć, zapamiętać i przypomnieć sobie…

 27. Fotografia powstała po to żeby w czasach w których żyjemy było po co żyć. Tylko w fotografii można piekniej odwzorować szarość życia.

 28. Fotografować warto po to, aby uwiecznić ulotne chwile, żeby móc wracać do miejsc gdzie się było, do sytuacji które się przeżyło, do ludzi których się znało… Bo być może tych miejsc, sytuacji, ludzi już nie będzie, już się nie spotka ponownie…

  A ja robię zdjęcia, bo lubię, bo sprawia mi to radość, satysfakcję… Bo pozwala oderwać się od prozy codziennego życia, pośpiechu i zobojętnienia… :-)))

 29. Fotografia jest dla mnie próbą złapania ulotnej chwili, poszukiwaniem w otaczającej rzeczywistości tego co piękne, aby trwało to wciąż na zdjęciu.
  Każdy kadr jest chwilą medytacji nad otoczeniem. Sam fakt utrwalania świata i emocji zaklętych w świetle jest dla mnie przyjemnością i to mnie motywuje.

 30. Warto forografować, ponieważ życie biegnie bardzo szybko. Warto łapać chwile ulotne, chwile, które już nigdy się nie powtórzą.

  Moją motywacją jesr to, iż zawsze kiedy robię zdjęcia mogę się odstresować, zmknąć wszystkie myśli w obiektywie i zrobić z nich coś zupelnie innego.

 31. Fotografuję pod wpływem emocji i później lubię je oglądać i przeżywać raz jeszcze. Czasem zatrzaśnie się jakaś szufladka i nie można wydobyć wspomniej z pamięci. Wystarczy spojrzenie na fotografię a wspomnienia wracają. Przynajmniej tak to u mnie działa.

 32. Fotografia to dla mnie trud myślenia. To sztuka wymagająca ode mnie pełnego zaangażowania emocjonalnego jak również intelektualnego i fizycznego. Daję siłę do wyjścia poza kadr szarej rzeczywistości i uchwycenie tej jednej niepowtarzalnej chwili. Pozwala pokonywać ograniczenia i poznawać ludzi oraz siebie samego.

 33. Fotografując mogę wyrazić swoją duszę. Tylko w ten sposób może ona czuć się spełniona – bo tak bardzo chce pokazać innym swój punkt widzenia.

 34. dzięki fotografii mogę pokazać ludziom mój punkt widzenia, wrażliwość na pewne sprawy, smutek, radość, uczucia ludzi. motywacją jest piękność przyrody, rzeczy, magiczność pewnyh ujęć, radość w oczach osób fotografowanych

 35. Fotografowanie jest moją pasją,jest sposobem na oderwanie się od szarej i codziennej rzeczywistości,fotografowanie pomaga uchwycić rzeczy takimi jakich ich na co dzień nie widzimy,pozwala wyrazać emocje których większość z nas nie ma siły okazywać przed innymi.Fotografowanie pomaga mi zapisać kazdą wazna chwilę mojego życia potem patrząc na zdjęcia mogę powiedzieć te zrobiłam jak bylam wesoła,te po zdaniu egzaminu,te bo bylo mi smutno,te bo znalazłam inspirację.Jest to złapanie ulotnej chwili którą potem można odtworzyć dzięki pięknym fotografiom Nie wyobrażam sobie życia bez fotografii

 36. Fotografia to sztuka patrzenia na świat. Świat widziany przez wizjer aparatu jest inny, lepszy. Lubię ten świat. Lubię patrzeć i widzieć na swój własny, unikalny sposób. Fotografując można przekazać innym cząstkę swojego świata.

 37. Fotografia to część mojego życia.Dzięki niej mogę utrwalić ciekawe wydarzenia aby w przyszłości móc jej jeszcze raz obejrzeć.Za pomoca migawki mogę zatrzyamać to co tak piękne i ulotne.

 38. Kocham fotografować ponieważ dzięki temu choć na chwilę mogę się oderwać od szarej rzeczywistości i spojrzeć na piekno świata z zupełnie innej perspektywy.

 39. Fotografia to poszukiwanie piękna, ciekawość świata i przygoda.
  Bardzo dużo podróżuje i robię ogromne ilości zdjęć. Pokazuję je później moim znajomym, którzy rzadko wyjeżdżają, ale zawsze bardzo chętnie oglądają moje zdjęcia. Zrobiłam też fotoreportaż z podróży po Białorusi.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz