Kalendarz 2012 do pobrania – układ miesięczny

Kilka osób dopominało się już o kalendarz na rok 2012. Dlatego poniżej umieszczam trzy wersje z kalendarium na całą stronę oraz z pozostawionym miejscem na własną twórczość. Każdy miesiąc na osobnej kartce. Kalendarze są do pobrania w postaci plików PDF. Teksty i grafika są umieszczone w postaci wektorowej co oznacza, że możesz dowolnie go skalować i wydrukować w ustalonej przez siebie wielkości. Przy wydruku wystarczy skorzystać z opcji “dopasuj do rozmiarów strony” lub wybrać procent powiększenia lub pomniejszenia. Możesz je pobrać za darmo i wykorzystać w dowolny sposób.

Wersja 1. – układ poziomy na całą stronę, święta, fazy księżyca, czytelna czcionka cyfr

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 1 – PDF

 
Wersja 2. – układ pionowy z wolną przestrzenią na własną twórczość, święta, fazy księżyca, czytelna czcionka cyfr

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 2 – PDF
 

Wersja 3. – układ pionowy z wolną przestrzenią na własną twórczość, święta, bez faz księżyca, czcionka cyfr taka sama jak dni tygodnia

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 3 – PDF
 

Kalendarze zostały robione za pomocą programu CorelDRAW i dostępnej tam funkcji ich generowania. Oczywiście to co zostało wygenerowane wymagało jeszcze poprawek. Jeśli jednak posiadasz ten program, to kalendaria możesz stworzyć samemu. Funkcja ta w programie jest ukryta dość głęboko. Opis gdzie, znajdziesz na stronie Tworzenie kalendarza w CorelDRAW.

Ps. Dopisek z dnia 22.12.2011r.
Ponieważ część osób ma problemy z wycinaniem kalendariów i wklejaniem ich do programów umożliwiających tworzenie własnego (jak to zrobić opisałem tu), to wybrane kalendarze przygotowałem w formacie “doc” programu Microsoft Office Word. Jeśli chcesz otrzymać te wersje kalendarzy, zapisz się na newsletter Fotografia dla ciekawych. Po potwierdzeniu zapisu otrzymasz za darmo kalendarze w wersji “doc” oraz ebook Fotografia dla ciekawych.

Jeśli jesteś już subskrybentem newslettera, to otrzymałeś je na email wysłany w dniu 22.12.2011r.

Zachęcam również do umieszczania komentarzy i opinii, czy tego typy kalendarze są Ci potrzebne. A może je wykorzystałeś/wykorzystałaś w jakiś ciekawy sposób? Pisz poniżej.

26 komentarzy do “Kalendarz 2012 do pobrania – układ miesięczny”

  1. @Bruno. Generalnie do pliku PDF nic nie wstawiasz, chyba że masz program, który może edytować pliki PDF np. Adobe Acrobat (pełny, nie Reader) lub CorelDRAW. Wtedy wczytujesz kalendarz do programu i tam go edytujesz. Druga metoda to „podwójne drukowanie”. Otwierasz plik PDF kalendarza np. za pomocą darmowego Adobe Acrobat Readera i drukujesz go. W innym programie edytorskim np. darmowym OpenOffice Writer tworzysz stronę, na której umieszczasz zdjęcie w górnej części arkusza, tak aby po wydrukowaniu jego na wcześniej wydrukowanej kartce z kalendarzem wpasowało się ono w puste miejsce. To wszystko. Możesz też na wydrukowanej kartce z kalendarzem nakleić osobno wydrukowane zdjęcie, zrobić odręczny rysunek, czy też inaczej go ozdobić. Możesz też w programie Adobe Acrobat Reader wykorzystać funkcję wycinania fragmentu obrazu z wyświetlanej strony PDF. Wycięte kalendarium możesz wtedy wkleić do posiadanego programu graficznego lub nawet do edytora tekstu (OpenOffice, MS Word, inny). Ps. aby wycięte kalendarium było większe (lepszej jakości) powiększ je najpierw na ekranie komputera. Tak więc możliwości jest kilka.

 1. Dziękuję za przygotowanie kalendarza i odpowiedź. Gdybym miał dwa razy drukować itd itp to byłoby to zbyt czasochłonne, na szczęście mój Corel Paint Shop Pro wczytuje pdf i dalej wydaje mi się już to proste.
  Pozdrawiam
  Bruno

 2. Witam, mam pytanie dlaczego kalendarz wersja 1. nie drukuje mi się tak jak wygląda na stronie tylko wychodzi taki pomniejszony na pół strony?
  Czy tak po prostu jest czy może ja coś źle robię?
  W tym roku też korzystam z tego kalendarza i jest naprawdę super, ale taka wersja mini na formacie A4 no to nie bardzo- nic nie można wpisać…
  Dzięki za kalendarze, są super 🙂

 3. Chciałabym to jakoś takoś zrobić, by mieć to w formacie .jpg, bo chciałabym to potem przerabiać w GIMPie(w sensie, że twórczość własną wstawić). Ale jak, skoro mogę ściągnąć tylko w formacie PDF? Da się coś potem z tym zrobić?

 4. Chciałabym mieć na stronie miesiąca również kalendaria na miesiąc poprzedni i następny… Tak jak w kalendarzu na rok 2010. Czy można prosić o dodanie takiego szablonu?

  1. @Kinga. Nie planuję tworzenia nowych szablonów. Natomiast możesz zapisać się na newsletter i wtedy dostaniesz pliki z kalendarzami w formacie Word [doc]. Tam każdy miesiąc to osobny obrazek, więc nic nie stoi na przeszkodzie byś na jednej stronie umieściła sobie trzy obrazki z kalendariami wybranych miesięcy. Sama zdecydujesz jaki mają mieć rozmiar i układ. Możesz też obrazki przekopiować do dowolnego programu graficznego lub do Power Pointa i tam utworzyć własny kalendarz.

 5. Witam! Czy mogłabym otrzymać na skrzynkę mailową pliki z kalendarzami na rok 2012, konkretnie chodzi mi o “Wersja 1. – układ poziomy na całą stronę, święta, fazy księżyca, czytelna czcionka cyfr”. Na miesiące od października do grudnia bieżącego roku. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź, z poważaniem Aleksandra

  1. @Aleksandra. Pliki z kalendariami, które udostępniam otrzymują osoby, które zapisały się na newsletter. Linki do nich są wysyłane w pierwszym emailu razem z ebookiem “Fotografia dla ciekawych”.

 6. Bardzo ciekawa jest wersja kalendarza z możliwością własnej inwencji. W ubiegłym roku szkolnym pracowałam z dzieciakami na tych kalendarzach. Utrwalałam nazwy miesięcy, dni itp…Dzieciaki dorysowywały charakterystyczne elementy danej pory roku, miesiąca.Zaznaczały własne urodziny w klasie 1, a później pilnowały tych dat. Cudowne ćwiczenia, za które dziękuję. Proszę o jak najszybsze udostępnienie kalendarza na 2013 r. w tym samym celu. Kiedy będzie dostępny?

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz