Kalendarz 2012 do wydrukowania – układ roczny

Kolejne cztery darmowe wersje kalendarzy do pobrania i wydrukowania. Tak jak poprzednie są one dostępne w postaci plików PDF. Tym razem jednak jest to układ roczny, czyli cały rok na jednej kartce (poprzednie kalendarze były w układzie jeden miesiąc na jednej stronie).

Wersja 4. – układ pionowy z niewielką strefą na własną twórczość

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 4 – PDF

 
Wersja 5. – układ pionowy z dużą przestrzenią na własną twórczość

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 5 – PDF
 

Wersja 6a. – układ poziomy na całą stronę

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 6a – PDF
 

Wersja 6a. – układ pionowy z przestrzenią na własną twórczość

Plik do pobrania – Kalendarz 2012 wer. 6b – PDF

Ps. Dopisek z dnia 22.12.2011r.
Ponieważ część osób ma problemy z wycinaniem kalendariów i wklejaniem ich do programów umożliwiających tworzenie własnego (jak to zrobić opisałem tu), to wybrane kalendarze przygotowałem w formacie “doc” programu Microsoft Office Word. Jeśli chcesz otrzymać te wersje kalendarzy, zapisz się na newsletter Fotografia dla ciekawych. Po potwierdzeniu zapisu otrzymasz za darmo kalendarze w wersji “doc” oraz ebook Fotografia dla ciekawych.

Jeśli jesteś już subskrybentem newslettera, to otrzymałeś je na email wysłany w dniu 22.12.2011r.

Zachęcam również do umieszczania komentarzy i opinii, czy tego typy kalendarze są Ci potrzebne. A może je wykorzystałeś/wykorzystałaś w jakiś ciekawy sposób? Pisz poniżej.

11 komentarzy do “Kalendarz 2012 do wydrukowania – układ roczny”

 1. No, ciekawy pomysł. Tylko format! i nie każdy ma “corela”. Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie jako warstw, lub zwykłego *.jpg. wówczas nawet Paintem można by zedytować.

  1. @amirez. Format to PDF. W przeglądarce plików PDF jest zazwyczaj funkcja do wycinania – ikona aparatu fotograficznego. Więc jak potrzebujesz pliku JPG, to po prostu wytnij i wklej zaznaczenie do programu graficznego. W Adobe Reader można wycinać obszar nawet większy niż ten, który mieści się na ekranie, więc prawie nie ma ograniczeń co do rozmiaru.
   Inne metody wykorzystania pliku PDF opisałem tutaj.

 2. cyt” Format to PDF. W przeglądarce plików PDF jest zazwyczaj funkcja do wycinania – ikona aparatu fotograficznego. Więc jak potrzebujesz pliku JPG, to po prostu wytnij i wklej zaznaczenie do programu graficznego. ”

  Owszem, ale jakoś skopiowanego tekstu wklejonego do PS zakrawa na pomstę do nieba.
  Drukowałem kalendarz na wysokiej jakości papierze foto, i grafika jest ok, same cyfry to piksele….

  1. @Jarek. Funkcja ta wycina w jakości takiej jakiej jest obraz pokazany na ekranie, więc jeśli potrzebujesz lepszej jakości, zanim wytniesz powiększ kalendarz np. na 400% i wycinaj dopiero takie duże powiększenie. Kalendarz wtedy już nie mieści się w całości na ekranie, ale zaznaczając od jednego narożnika po przejściu do drugiego po skosie będzie on się przesuwał na ekranie i zaznaczysz większy obszar niż ten, który jest widoczny.

 3. witam,
  mogę prosić o edytowalną wersją kalendarza (uk. miesięczny z fazami księżyca)?
  jestem zapisana na Państwa e-book ale nie mam już maila z grudnia 2010 (Corela też nie mam, niestety).
  Z gory bardzo dziękuję!

 4. Dopiero uczę się – co można zrobić ze zdjęciami, dziękuję za wskazówki, próbuję zrobić kalendarz na 2012 z wykorzystaniem moich zdjęć. Pozdrawiam

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz