Co chcesz wiedzieć na temat ekspozycji?

Zdjęcia do tematu ekspozycja

Zdobądź za darmo ebook lub wejściówkę na internetowy kurs o ekspozycji.

Ekspozycja (EV – exposure value) to nic innego jak skala i wartość dająca informację o jasności fotografowanego obiektu wraz z otoczeniem. W aparacie ekspozycja rozkładana jest na trzy parametry: liczbę przysłony, czas otwarcia migawki i czułość ISO. Aparat cyfrowy w trybie automatycznym dobiera te parametry w taki sposób, aby element światłoczuły (matryca) otrzymał uśrednioną ilość światła wynikającą z pomierzonej ekspozycji. Liczba przysłony decyduje z jaką mocą wpada światło przez obiektyw. Czas otwarcia migawki decyduje o tym jak długo matryca jest naświetlana. Czułość ISO określa jak wrażliwa na światło ma być matryca. Oczywiście możesz robić zdjęcia nie przejmując się tymi parametrami, możesz zdać się na automatykę aparatu. Ale w ekspozycji nie chodzi tylko o ilość zarejestrowanego światła, ale przy jakiej kombinacji tych trzech parametrów zdjęcie zostało wykonane. Dzięki temu możesz pokazać rożne oblicza fotografowanego obiektu.

Wcześniej, czy później każdy fotograf, który chce tworzyć zdjęcia bardziej kreatywne, albo w warunkach, w których automatyka nie daje już sobie rady, powinien poznać i nauczyć się wykorzystywać zasady doboru ekspozycji. Pozwala to również otworzyć się na nowe możliwości – “rozszerzyć pole widzenia”.

Dlatego postanowiłem napisać o tym ebook lub poprowadzić kurs internetowy za pośrednictwem komputera. Wybór zależy od Ciebie. Czy wolisz ebook, czy kurs, czy jedno i drugie?

Napisz w komentarzu poniżej czego chciałbyś się dowiedzieć w temacie ekspozycji i jaką formę wolisz?

Mam już wizję tej publikacji i tematów do szczegółowego opracowania. Być może jednak coś przeoczyłem i dlatego proszę Ciebie o pomoc. Ten ebook lub kurs przygotowuję dla Ciebie. Dlatego proszę napisz poniżej co chciałbyś wiedzieć, czego się nauczyć, jakiego typu zdjęcia robić? Z czym masz problem?

Wśród osób, które do 16-go stycznia 2013 odpowiedzą i umieszczą komentarz zostanie rozlosowany jeden egzemplarz ebooka lub darmowa wejściówka na ten kurs internetowy. W zależności co powstanie.

Prawdopodobnie kurs w odróżnieniu od ebooka poza materiałem informacyjnym zawierał będzie ćwiczenia do wykonania, możliwość zadawania pytań w czasie jego trwania oraz przysłania zdjęcia/zdjęć do konsultacji i oceny.

To niezmiernie ważne. Napisz teraz co chcesz wiedzieć w temacie ekspozycji i czy wolisz ebook, czy kurs?

Jeśli jednak ten temat Ciebie nie interesuje, to napisz o czym chciałbyś przeczytać lub w jakim kursie fotograficznym chciałbyś wziąć udział?

105 komentarzy do “Co chcesz wiedzieć na temat ekspozycji?”

  1. Witam.
    Skąd mam wiedzieć, że wartości jakie wybrałam są prawidłowe?Czy jest to jakaś teoria którą muszę wykuć na pamięć? Ostatnio oglądając moje zdjęcia, “czytając” exif fotograf powiedział, że zdjęcie jest dobrze naświetlone- po czym to wywnioskował?

    Kurs z zadaniami do wykonania i oceną prowadzącego chyba bardziej by do mnie trafił.
    Pozdrawiam.
    Beata

  2. Witaj Przemku.Czemu to tak późno.To temat rzeka, a jeszcze gdy są trzy zmienne wartości!Można wszystkim
    początkującym powiedzieć: wasza praca jest zawsze dobra jeśli to co chcieliście pokazać jest na zdjęciu.I jeszcze jedna maksyma: nigdy nie naginajmy pojęć,jeśli chcieliśmy pokazać obraz inaczej to róbmy to tak długo aż uzyskamy taki efekt jaki chcieliśmy uzyskać.Nigdzie nie jest napisane ,że to jest dobre i ładne.To my i ewentualni odbiorcy określają jakość naszego dzieła.W pra, pra, dawnych czasach gdy robiono zdjęcia na kliszach szklanych lub na błonach koszty przy źle wykonanych zdjęciach rosły niebotycznie.Teraz – róbmy do upojenia.Pozdrawiam.

  3. Witam,
    chciałabym się dowiedzieć, jak należy ustawić parametry aparatu do fotografii nocnych. Zazwyczaj, w trybie manualnym, ustawiam czas naświetlania ‘na wyczucie’, jednak nigdy nie udaje mi się osiągnąć zamierzonego efektu. Jak długa powinna być ekspozycja do fotografowania obiektów stałych nocą?

    Jeśli jest to kurs interaktywny, gdzie można zadawać pytania, wolałabym zdecydowanie kurs.

  4. Kiedy i gdzie poprawna ekspozycja daje dobry efekt, a kiedy niepoprawna wpływa na korzyść głównego tematu zdjęcia? Jak wiedzieć lub widzieć przed wciśnięciem migawki? W końcu dopiero na ekranie monitora lub po wydrukowaniu widzimy dokładnie efekt.

  5. Chciałbym przerzucić się na analog, ale wiem że często nie trafiam z ekspozycją – na cyfrowym nie ma takiego problemu, szybka korekta, trzy zdjęcia i jest ok.

    Szczególnie chodzi mi o trudne warunki oświetleniowe i duże różnice pomiędzy poszczególnymi elementami kadru – złapanie cieni, dymu, gry świateł. Dlatego potrzebuję nieco wskazówek odnośnie ekspozycji.

    Kurs byłby lepszy z uwagi na możliwość interakcji i informacji zwrotnej 🙂

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  6. Jak dostosować ustawienia ekspozycji do konkretnych warunków otoczenia, zależności pomiędzy poszczególnymi jej składowymi, przepisy na ciekawe efekty będące wynikiem “zabawy” ustawieniami eskpozycji…. Ja wolę formułę kursu oraz duuużo ćwiczeń 🙂

  7. Witam wszystkich,

    Osobiście bardziej bym był za kursem który by zawierał zadania do wykonania-może w formie panelu bądź forum na którym można by wyniki prac zamieszczać. Oczywiście konstrukcyjna forma krytyki ze strony prowadzącego wskazana. Po wstępnym wprowadzeniu kurs mógłby zawierać tematy: przyroda, martwa natura, technika, noc, portret itd itp – wykonanie pracy na dany temat a następnie ogólne podsumowanie. Wydaje mi się że obecnie ebooków jest bardzo dużo a coś takiego było by ciekawym pomysłem.

  8. Zarówno ebook jak i kurs internetowy bardzo by mnie zainteresował. Kiedyś z wygody, a teraz chyba po prostu z braku umiejętności zazwyczaj korzystam z trybu automatycznego, więc chętnie dowiedziałabym się wszystkiego od podstaw. Jak dobierać ekspozycję do warunków pogodowych, pory dnia i efektu jaki chcemy osiągnąć. Bardzo podoba mi się pomysł z ćwiczeniami i zadaniami do wykonania.

    Pozdrawiam
    Ania

  9. Jaka ekspozycja jest prawidłowa? Jakich zasad się trzymać, aby zdjęcia prawie zawszę było poprawne lub dobre? Kiedy dochodzi to tzw. Przepalenia? Kiedy zdjęcie jest prawidłowo naświetlone a kiedy nie? w jakich warunkach iso dać wyższe a kiedy niema sensu? Prawie każde moje zdjęcie ma iso 200, czy to prawidłowo? Jak ustawić w jaki warunkach prawidłowo przesłonę? bo pewiem, że przeważnie strzelam i zadko wyjdzie od razu dobrze. Jak ustawić czas do jakiej przesłony? jakie są zasady aby zawsze zdjęcie było dobre?

  10. wszystkie poprzednie pytania sama bym zadała, więc w zasadzie interesuje mnie wszystko:)im więcej wiadamości tym kazdy znajdzie coś dla siebie:)

  11. witam
    ciezko jest mi zadac pytanie o ekspozycji bo niby po wielu testach mozna dojsc do wszystkiego samemu lub znalezc informacje na ten temat u pana google jednak zawsze czegos nowego sie dowiaduje czytajac publikacje na ten temat lecz zawsze umykaja one z mej pamieci np : jaka ekspozycja jest prawidlowa aby zatrzymac smugi deszcu, jak dlugo naswietlac noca aby nie otrzymac efektu gwiazd w rozswietlonych lampach, jak powinna sie zmieniac ekspozycja przy zastosowaniu filtrow na lampy i obiektywy expozycja to rowniez glebia ostrosci ale ta to najlepiej sie przyswaja podczas prob praktycznych
    mysle ze to jest kwintesencja i zawarta w formie e-book byla by logiczna (wydrukowana zawsze mozna zabrac ze soba)
    mum

  12. Witam,
    Dla mnie ebook i kurs będą bardzo przydatne.
    Najważniejsze, żeby materiał szkoleniowy zawierał
    dużo przykładów i ćwiczeń.(np. ekspozycja w kościele
    bez lampy i z lampą błyskową, w pełnym słońcu w zimie, w listopadzie na cmentarzu przy blasku świec i td….)
    Pozdrawiam.

  13. Chciałabym wiedzieć wszystko czego mogę się nauczyć od profesjonalistów jednakże korzystam tylko z tego co mogę mieć za darmo z internetu.I chociażbym chciała kupić “mądrą książkę ” to nie jestem w stanie tego zrobić .Jestem w wieku gdzie zamyka się sprawy ,cieszę się każdą godziną jaką mam przed sobą i chociaż nigdy nie będę mieć profesjonalnego sprzętu a jedynie cyfrówkę to uwielbiam pstrykać fotki i cieszyć się jak komuś podoba się.Pozdrawiam serdecznie i dziękuje że mogę się od Ciebie nauczyć wielu rzeczy

  14. Ja jestem za ebookiem 🙂

    Chciałabym się dowiedzieć, jak radzić sobie z ekspozycją nocą. Ponieważ w takim czasie mimo, że może oczy widzą piękny krajobraz, to nie da się go uwiecznić tak doskonale na aparacie, tzn ja nie posiadam takich umiejętności.I coś na temat stosowania dodatkowego oświetlenia, bo to też dla mnie ważne.

    Pozdrawiam 🙂

  15. Witam!
    chciałabym dowiedzieć jak robić zdjęcia w nocy, albo w pomieszczeniach bez lub mało, słabo oświetlających.
    Dla mnie przydałby się kurs i ebook.:)
    Pozdrawiam

  16. Zarówno ebook jak i kurs dla mnie będą odpowiednie. Chce się nauczyć jak najwięcej. Zdobyć informacje jak z “niczego” zrobić “coś”. Chce wiedzieć jakie techniki moge zastosować i co zrobić alby lepiej fotografować zdjęcia typu makro, portrety, krajobrazy itd. Wszystkiego po trochu. Dobrze by było gdyby kurs i ebook nie składał się tylko i wyłącznie z teorii ale posiadał przykłady, ćwiczenia bądź też testy sprawdzające to jak zrozumieliśmy i ile wynieśliśmy z tych nauk. Dobrze by było zebrać grupę osób z którymi można się podzielić swoją wiedzą, a na końcu przeprowadzić test sprawdzający który z uczestników odniósł największy sukces. Można też zaoferować jakieś symboliczne nagrody choćby nawet dyplom.

  17. Witam ponownie,

    To dopisze, bo naprawdę potrzebne sa informacje jak ustawić aparat aby w nocy zdjęcie było prawidłowe? Jak ustawić w zimę kiedy jest dużo śniegu i np. ktoś jest ubrany na biało lub czarno (przykłady). Jak zrobić efektywne zdjęcie np. takie jak w nocy kręcę latarką i ładne się rozmyje, lub kręcona pochodnia i robić efektywne zdjęcia? Na plaży w lesie w kościele w cieniu. Lepiej zrobić e-book grubszy, lepiej i obszerniej wykonany i łatwo napisany z przykładowymi zdjęciami, niż krótki wyrywkowy i byle jak. Bo dużo jest informacji w internecie i z reguły mało przykładów bo robione z lenistwa lub z nie wiedzy jak zrobić porządny “informator” kurs.

    Pozdrawiam 🙂

  18. Zdecydowanie opowiadam się za kursem, szczególnie jeżeli będzie jakaś interakcja z prowadzącym. Jeżeli będzie jeszcze możliwość podesłania wyników zadania lub opisu tego co się chciało uzyskać wraz ze zdjęciem, to już bomba.
    W kwestii ekspozycji interesują mnie wszelkie porady jak można nią manewrować i którymi parametrami przy robieniu zdjęć roślinom w zamkniętych pomieszczeniach ale i w studio oraz przy fotografii sportowej.

    Pozdrawiam

  19. Witam
    …bardziej pomocny będzie kurs, na przykładach bezpośrednio można pokazać wpływ przysłony, czasu i iso … możliwe będzie praktyczne zastosowanie … ewentualnie korygować kierunek kursu poprzez pytania uczestników … książka będzie tylko teorią – kurs praktyką

    Wojciech

  20. Witam.
    Zainteresowana jestem skorzystaniem z kursu wraz z wykonywaniem zadań. Książek kilka posiadam natomiast z kursu jeszcze nie korzystałam i chętnie dowiem się co jeszcze mogę ulepszyć lub poprawić w swoich fotkach.Mobilizacją dla mnie będzie wykonanie zadań.
    Zainteresowanie moje obecnie krąży wokół dobrze zrobionych HDR.
    Kurs taki ułatwi mi poznanie tej formy lepiej.
    Chętnie zgłębię ustawiania manualne do wykonania zdjęć.Pozdrawiam, Małgośka

  21. JA podpisuje się pod pierwszym wpisem ,ale nie ukrywam tez ,ze interesuje mnie ustawienie ekspozycji w pomieszczeniach (m.in.kościołach,sala weselna itp.)tak by zdjęcia były odpowiednio naświetlone ,a nie prześwietlone itp.To oczywiście temat rzeka ,ale rzeczywiście dobre pytanie zdała Beata :Skąd mam wiedzieć, że wartości jakie wybrałam są prawidłowe?

    Do mnie również przemawia kurs bardziej…

  22. Witam!
    Szczerze to kurs i ebook byłby odpowiednie do przedstawienia problematyki ekspozycji dla amatorów takich jak ja 🙂 Jeżeli chodzi o ekspozycję to przykładowo nie wiem kiedy przełączyć z automatu na manual, ponieważ każda sytuacja dla fotografa jest inna i się zastanawiam czy przykładowo zdążę zrobić dobre zdjęcie i czy ekspozycję jaką wybrałam byłaby odpowiednia do danej sytuacji?
    Pozdrawiam
    Sara

  23. Posiadam Canon Ixsus60.Jestem za ebookiem z podaniem
    ogólnych zależności między parametrami naświetlania,
    ich wpływu na głębie ostrości i zamrożenie ruchu.
    Nic tak dobrze nie uczy jak eksperymentowie.

  24. A mnie by interesował ebook wyjaśniający najważniejsze zasady dotyczące ekspozycji (czas naświeltania, przysłona, ISO) z zadaniami do wykonania fotografi w róznych warunkach, na różnych przedmiotach.
    Pozdrawiam 🙂

  25. Ekspozycja to podstawa dobrej fotografii, jestem za kursem i ebookiem. Chciałbym pogłębić zakres swojej wiedzy z podstawowej umiejętności posługiwania się ,czasem przysłoną i iso przy różnym świetle/zdjęcia dzienne, nocne, w pomieszczeniach/ pamiętając o podstawowej zasadzi że ustawienie ekspozycji dla każdego zdjęcia jest różne i bardzo indywidualne.

    Pozdrawia
    krzysztof

  26. Witam Cię Przemku przepraszam ze tak bezpośrednio opiszę a nie przez pan le łatwiej mi pisać, mam aparat Canon S3IS powwer i mam problem ponieważ nie ma wymiennego obiektywu. ale ten aparat tak ma przed robieniem zdjecia nasiskam na spust migawki ale itak ręka mi zadrży i nie bardzo ostre mi wychodzą. Po za tym nie mogę sobie poradzić ze zdjeciami panoramicznymi chociaż jest program panorama niby zdjecia sie pokrywają jak nacisnę spust to nie wychodzi zdecie panoramiczne tylko normalne. Jeszcze pytanie przymierzam sie do zakupu Nkona D90 z obiektywem 70-300 do 800 zł. a aparat body 2000 zl razem 2800 tyle jeszce mogę sobie pozwolić bomam emeryture 1000zl czy to bylby dla mnie dobry zakup czynie bardzo libię robić pejzarze. Po za tym chcąc robić nocne zdjęcia jaką mam mieć czułość czy iso 300 wystarczy oraz przysłona czy ma być całkowicie otwarta ??????? czsem lubie wyjsć na ulicę wieczorem. Jeszcze ważna sprawa jak jest mgła jakimi parametrami mam robić jaka przysłona jaki czas robiłem na pprogramie sport ale nie wszystkie mi powychodziły przeważnie nie ostre prosze o poradę sprawa we mgle, próbowałem poprzez filtr połówkowo- pomarańczowy iteż na sport ale nie bardzo mi to wyszło i wszystko skasowałem pozdrawiam Mirosław Zakopane

  27. jesli miałbym wybierać to wolę embooka gdyż na kurs nie bedę miał możliwosci a embook w kazdej chwili mogę poczytać pozdrawiam z Zakopanego

  28. Witam
    jeżeli chodzi o mnie to w pierwszej kolejności ebook a potem kurs co się nie doczyta do się z praktykuje poprzez kurs obie propozycje popieram.

  29. Na pewno kurs jest ważny ale książka też się przyda. Czasami pamięć zawodzi (a jestem popielatowłosy :)). Ekspozycja szczególnie przy zdjęciach nocnych i w słabym oświetleniu jest ważna i dla samouków sprawia troche problemów (mówię o sobie). Dylemat z wyborem osiołka z bajki Krasickiego 🙂

  30. Ciekawi mnie jak dobierać expozycje przy silnym świetle słonecznym ale również jak oddać wiernie kolory kiedy brakuje nieco światła. Jak ustawić parametry mając do dyspozycji 2 lampy systemowe ? Ebook jest ale dobrym dodatkiem do żywej relacji. Jednak wszystkie informacje są zawsze cenne

  31. Jestem członkiem Klubu FOTO-X przy Uniwersytecia
    Trzeciego Wieku, od roku jestem posiadaczką Nikona d3100 i jako początkująca, interesuje mnie kurs jak również e- book.Najmniej interesują mnie tryby automatyczne.
    Dzisiaj miałam plener Zdjęcia nocne .Dziękuję i popieram pomysł.

  32. Witam.
    Może jedno i drugie ebok i kurs, bo jak napisał jeden z internautów co się nie doczyta to się spraktykuje. Mnie najbardziej interesował by temat, robienie zdjęć nocnych na automacie nie zawsze wychodzą ,przy /Art/Scena/ tez nie jestem zadowolona. Pozdrawiam Barbara

  33. grunt to strzelac jak najwiecej, jestem na samym poczatku swojej przygody z lustrzanka, mam mnustwo pomyslow i brakuje mi sporo wiedzy technicznej, ciesze sie ze chcesz sie podzielic swoim doswiadczeniem i wiedza jaka posiadasz, czekam na ebooka i kurs. pozdrawiam

  34. Witam Panie Przemku.
    Ja wolałbym kurs internetowy ze względu na to że można się dodatkowo o coś zapytać.
    Ja chciałbym się na przykład dowiedzieć jak robić dobre i fajnie wyglądające (a nie jakoś nudnie) zdjęcia rodzinne oraz zdjęcia krajobrazowe. Chciałbym się też dowiedzieć jak mógłbym robić takie zdjęcia swoim aparatem.
    Pozdrawiam!

  35. Panie Przemysławie ja chętnie dowiedziałbym się w jakich okolicznościach warto stosować zmniejszenie lub zwiększenie wartości ekspozycji podczas wykonywania zdjęć. Czasami eksperymentuję podczas wypadów z aparatem i zmniejszam, zwiększam wartość EV o stopień czy 1/3 stopnia, ale nawet później ciężko mi zdecydować które ze zdjęć jest naprawdę lepsze i zrozumieć kiedy i w jakich warunkach ta zmiana jest korzystna.

  36. Witam,
    mimo że od jakiegoś już czasu bawię się swoją lustrzanką, to nadal mam ogromne braki w wiedzy na ten temat. Nigdy nie wiem, jak dostosować ustawienia ekspozycji do konkretnych warunków otoczenia. Dlatego wybrałabym ebook, bo do niego mogę wrócić w każdej chwili.

  37. Panie Przemku przepraszam, że odpiszę do pana Mirosława za pomocą tego forum ;-). Aby mieć w miarę dobry i trochę bardziej uniwersalny obiektyw do ewentualnego zakupionego nikona D90 poleciłabym obiektyw 18-200. Co prawda 200 to trochę mniej niż 300 ale zasięg 18 mm daje namiastkę szerokiego kąta.W dłuższej perspektywie powiem, że zarówno 70-300 jak i 10-20 jest potrzebne. Myślę więc, że 18-200 byłby w sam raz. Proponuję również poczytać forum.nikoniarze.pl. Pozdrawiam, Małgośka 😉

  38. Witaj, dla mnie w zakresie eksperymentów z ekspozycją wyzwaniem są ostatnio zdjęcia high i low key. To jest naprawdę rzecz, o której chciałabym się nauczyć.Myślę,że forma e-booka jest przystępniejsza,ale wiadomo,że nie rozwija umiejętności tak jak kurs z instruktorem;-).
    Pozdrawiam,
    Dagmara

  39. Jako początkujący fotograf chcę dowiedzieć się jak najwięcej na temat ekspozycji abym w przyszłości mógł tą wiedzę wykorzystać przy wykonywaniu kolejnych zdjęć. Fotografia jest ciekawym zajęciem i można ją uprawiać wszędzie.

  40. Witam Panie Przemku!
    Moi Przedmówcy już chyba wszystkie ciekawe kwestie ujęli w pytaniach, więc podpisuję się pod tym i ja. Na pewno chciałabym się nauczyć, jak zrobić zdjęcie, zwłaszcza portret, z pięknym bokeh lub jak zrobić, żeby tło było zupełnie czarne :)Myślę, że forma kursu z ćwiczeniami byłaby świetna, a w podsumowaniu ebook. Pozdrawiam.

  41. Witam,
    moim zdaniem lepszy jest kurs z kilku powodów: można pokazać przykłady zdjęć i je omówić,
    pokazać,że są za jasne lub za ciemne,
    powiedzieć dlaczego jest np. źle zrobione,
    przedstawić graficznie dobór parametrów,
    można też zadać pytanie prowadzącemu i mieć od razu informacje.
    Mam np. problem z robieniem zdjęć z dużą ilością śniegu, moje zdjęcia przy ustawieniu różnych parametrów (samodzielne kombinowanie) i tak za każdym razem są strasznie niebieskie. Jak sobie z tym poradzić?

  42. Witam,
    Mnie również interesuje zarówno kurs jak i ebook, choć jestem totalnym wzrokowcem i to co na papierze bardziej do mnie dociera 🙂

    Ja chciałabym się nauczyć robić dobre zdjęcia zarówno rankiem, w południe jak i wieczorem oraz (chociaż troszkę) umieć panować nad tymi parametrami. Wiem, że to zajmie pewnie większość mojego życia jako fotografki, ale warto spróbować 🙂

    Dziękuję za taką możliwość:D

  43. Witam. Ebook i kurs jedna i druga forma nauki jest dobra. Jak najłatwiej trafić z ekspozycją aby śnieg w górach przy słonecznej pogodzie był biały a nie szary? Podobnie z piaskiem na plaży przy jasnej słonecznej pogodzie. Warto by coś więcej usłyszeć o balansie bieli. Dużo przykładów. Fotografowanie z lampą i zapobieganie “czerwonej skórze” Pozdrawiam.

  44. Witaj Przemku! Super, że chcesz się podzielić swoją wiedzą. Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest e-book, Zawsze mogę wrócić i sprawdzić, czy mój tok rozumowania, czy pojmowania pewnych zjawisk jest prawidłowy. Ostatnie miesiące poświęcam fotografii krajobrazowej i portretowej wykonywanej w trudnych warunkach oświetleniowych. Jeśli się znajdzie coś z tego zakresu, to będę bardzo wdzięczny.
    Mam jeszcze jeden nurtujący mnie temat: ekspozycja dla zdjęć monochromatycznych – jest analogiczna jak dla kolorowych, czy nie? Pozdrawiam

  45. witam, jestem naprawdę początkującą osobą w fotografii, więc mam problem jeszcze ze wszystkimi ustawieniami, bardzo chciałabym żeby ktoś mi wytłumaczył jak poprawnie dobierać ustawienia do robienia zdjęć w każdych warunkach, fotografuję głównie moje dzieci, często w domowych warunkach a jak wiadomo by uchwycić TEN moment nie zawsze się ma super światło….
    udział w takim kursie bardzo by mi się przydał, zwłaszcza jeśli można zadać pytania, dziękuję i pozdrawiam. Barbara

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz