Galeria zdjęć ebooka – Magia czasu migawki

Czas naświetlania - migawki #34

Wybrałem kilka zdjęć byś mógł lub mogła zobaczyć o czym jest ebook Magia czasu migawki. Opisuję w nim jak robiłem zdjęcia z różnymi motywami, w których istotnym parametrem jest czas naświetlania. To co w nim odkryjesz możesz wykorzystać do własnych zdjęć. Zaoszczędzisz mnóstwo cennego czasu i ustrzeżesz się od błędów, które sam popełniałem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak robić tego typu zdjęcia zapisz się na stronie Magia czasu migawki.

Zobacz też koniecznie jak dostać cały ebook za darmo.

4 myśli nt. „Galeria zdjęć ebooka – Magia czasu migawki”

  1. Przemku Ty nie jesteś fotografem,Ty jesteś czarodziejem fotografii.Czy Ty masz nie udane fotografie bo ja mam 99,9%takich,no ten ułamek no to może…pozdrowienia Marrog

  2. Oj sporo mam tych słabych zdjęć, ale to dobrze, bo to oznacza, że nadal mogę stawać się lepszy i robić kolejne zdjęcia. Czasami też jest tak, że takie kiepskie zdjęcie podsuwa myśl na nowe, inne i ciekawsze. Dzięki za wpis.

  3. jest to bardzo ciekawe i prosiłbym o bardziej wyjaśnienie jak pan ustawił czas itd
    od nie dawna posiadam canona 60d i obiektywy 70-200 2.8 tamtona i 18-200 tamrona no i 5b0 1,8 bardzo bym był rad aby ktoś wyjaśnił mi ustawienia lampy błyskoweji jak zgrać zaparatem robie na manualu lampa firmy yongun ex spedite II 568

  4. @zbigniew. Wszystkie zależności związane z ustawianiem czasu naświetlania wyjaśniam z ebooku “Magia czasu migawki“. Jeśli natomiast chodzi o lampę błyskową, to możesz z nią pracować na dwa sposoby: w trybie automatycznym TTL (moc błysku dobierana jest automatycznie) lub w trybie manualnym i wtedy moc błysku ustawiasz samodzielnie na lampie. Tak więc aparat możesz mieć w trybie manualnym, a lampę w zależności co na niej ustawisz (automatycznym lub manualnym). Jeśli lampę masz w trybie automatycznym TTL to z poziomu aparatu możesz wprowadzić korektę ekspozycji tylko dla lampy. Wtedy korektą ekspozycji dla lampy sterujesz siłą błysku, a parametrami ekspozycji na aparacie jasnością zarejestrowanej sceny od światła zastanego. To tyle na początek. Warto jeszcze pamiętać, że czas naświetlania, o ile jest równy lub dłuższy od czasy synchronizacji z lampą błyskową, nie wpływa na siłę rejestrowanego światła z lampy błyskowej.

Dodaj komentarz