Galeria zdjęć ebooka – Magia czasu migawki

Czas naświetlania - migawki #34

Wybrałem kilka zdjęć byś mógł lub mogła zobaczyć o czym jest ebook Magia czasu migawki. Opisuję w nim jak robiłem zdjęcia z różnymi motywami, w których istotnym parametrem jest czas naświetlania. To co w nim odkryjesz możesz wykorzystać do własnych zdjęć. Zaoszczędzisz mnóstwo cennego czasu i ustrzeżesz się od błędów, które sam popełniałem.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak robić tego typu zdjęcia zapisz się na stronie Magia czasu migawki.

4 komentarze do “Galeria zdjęć ebooka – Magia czasu migawki”

  1. Przemku Ty nie jesteś fotografem,Ty jesteś czarodziejem fotografii.Czy Ty masz nie udane fotografie bo ja mam 99,9%takich,no ten ułamek no to może…pozdrowienia Marrog

    1. Oj sporo mam tych słabych zdjęć, ale to dobrze, bo to oznacza, że nadal mogę stawać się lepszy i robić kolejne zdjęcia. Czasami też jest tak, że takie kiepskie zdjęcie podsuwa myśl na nowe, inne i ciekawsze. Dzięki za wpis.

  2. jest to bardzo ciekawe i prosiłbym o bardziej wyjaśnienie jak pan ustawił czas itd
    od nie dawna posiadam canona 60d i obiektywy 70-200 2.8 tamtona i 18-200 tamrona no i 5b0 1,8 bardzo bym był rad aby ktoś wyjaśnił mi ustawienia lampy błyskoweji jak zgrać zaparatem robie na manualu lampa firmy yongun ex spedite II 568

    1. @zbigniew. Wszystkie zależności związane z ustawianiem czasu naświetlania wyjaśniam z ebooku “Magia czasu migawki“. Jeśli natomiast chodzi o lampę błyskową, to możesz z nią pracować na dwa sposoby: w trybie automatycznym TTL (moc błysku dobierana jest automatycznie) lub w trybie manualnym i wtedy moc błysku ustawiasz samodzielnie na lampie. Tak więc aparat możesz mieć w trybie manualnym, a lampę w zależności co na niej ustawisz (automatycznym lub manualnym). Jeśli lampę masz w trybie automatycznym TTL to z poziomu aparatu możesz wprowadzić korektę ekspozycji tylko dla lampy. Wtedy korektą ekspozycji dla lampy sterujesz siłą błysku, a parametrami ekspozycji na aparacie jasnością zarejestrowanej sceny od światła zastanego. To tyle na początek. Warto jeszcze pamiętać, że czas naświetlania, o ile jest równy lub dłuższy od czasy synchronizacji z lampą błyskową, nie wpływa na siłę rejestrowanego światła z lampy błyskowej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz