Dzisiejsza fotozagadka jest trochę inna. Napisz proszę, jak sądzisz, pokazane zdjęcie to fotomontaż, czy zdjęcie z natury? Są tu przecież i jasno oświetlone bele słomy, i gwiazdy?
Ostatnie wpisy w kategorii - Fotozagadka
- Rozwiązanie fotozagadki #82 - 31.03.2021
- Fotozagadka. Co to jest? #82 - 10.02.2021
- Rozwiązanie fotozagadki #81 - 30.11.2020
- Fotozagadka. Co to jest? #81 - 23.11.2020
- Rozwiązanie fotozagadki #80 - 30.04.2020
- Fotozagadka. Co to jest? #80 - 20.04.2020
- Rozwiązanie fotozagadki #79 - 7.04.2020
https://en.wikipedia.org/wiki/High-dynamic-range_imaging
Niekiedy poza miastem i jego łuną widywałem w okresie letnim koło 5 nad ranem i księżyc i gwiazdy.Obecnie będąc w mieście można zobaczyć księżyc nawet ok 8 rano.Na zdjęciu brak jest cienia. A ciemniejsze bele słomy to wcześniej zebrane. Jasne są przywiezione później.Jedno jest ciekawe ,po prawej stronie widać silne światło z jednego miejsca ale o 2 źródłach. Podobne mają wysokie maszyny rolnicze.Bo latarnia ma tylko jedno.
Krótki cień w bruzdach i kolor światła wskazuje jednak na godzinę około 11.00 Ale to wszystko by było prawdziwe kiedyś. Teraz barwę można dobrać. A drzewa stoją za daleko i nie widać długości cienia. Powiedzenie “gwiazdy w południe” też może mieć na tym zdjęciu pierwszeństwo.
Jak dla mnie natura. Zdjęcie podczas pełni księżyca ze statywu z księżycem za plecami i kierunkiem fotografowania północny zachód. Może robione ok godziny 23. Długi czas naświetlania rozmył gwiazdy i chmury a niebo podświetlone księżycem dało barwę niebieską z widocznymi tylko najjaśniejszymi gwiazdami. Światła po prawej pochodzą z odległego masztu. Bele są dość jasne i mocno odbijają światło dlatego wyszły tak jasno.
Bardzo podobne zdjęcia udawało mi się zupełnym przypadkiem robić późnym popołudniem przy mocnym słońcu, cykałem o różnym ustawieniu EV używając BRK, np. na -1 lub -2, zwykle jedno zdjęcie z takiej serii dawało podobny efekt, jednak nie było to z mojej strony zamierzone, był to zwyczajny przypadek… 🙂
Uważam, że to montaż.
Sądzę, że gdyby dolna część zdjęcia robiona była przy świetle księżyca, to nie byłoby widać zielonego koloru trawy – ta część była robiona w ciągu dnia, a sam montaż na górnej krawędzi słomy. Po prawej niżej – widać rozmycie światła, więc to część zdjęcia nocnego…
Nie po sianokosach, a po żniwach zebrane bele słomy.
Bele jasne pochodzą z tegorocznych zbiorów, poszarzałe bele to pozostałości po ubiegłorocznych żniwach. które pociemniały od deszczu i kurzu.
Natura.
Obstawiam wykorzystanie filtra połówkowego, czyli to nie montaż.
1. Czarny krzak nawet na krótkim czasie powinien być choć lekko zielony -> noc
2. Jasne bele nie obcięte idealnie chyba za długo by trwało dokładne dłubanie 😉 -> dzień
3. latarnia ? otwarty obiektyw w pełni na długim czasie -> noc
mała szansa
Oświetlenie stadionu piłkarskiego? dzień?
Chętnie poczytałbym o łączeniu masek ?
Jaki był efekt z jednego zdjęcia nocnego ?
O ile obróbka to nie tajemnica 😉
Prywatnie – nocny bracketing CHDK noc pełnia księżyca, wyszedł lekki półmrok, przy lustrzance byłby dzień ?
strzelamzdjecia.cba.pl/picture.php?/5810/category/19[adres nieaktualny]Bardzo dziękuję za umieszczenie komentarzy. Rozwiązanie fotozagadki i opis zdjęcia umieściłem we wpisie Rozwiązanie fotozagadki #60