Pomóż mi proszę wybrać pierwszą stronę do ebooka

Właśnie kończę pisać nową publikację. Jest o tym jak zaoszczędzić i we własnym zakresie robić akcesoria fotograficzne. Jak np. wykorzystać stare obiektywy, jak robić i mocować przesłony do bokeh, z czego zrobić filtr gwiazdowy oraz do ustawiania ostrości w nocy, jak zrobić modyfikatory światła, mocowanie tła itp. Teraz mam dylemat odnośnie pierwszej strony ebooka. Przygotowałem 5 wersji. Nie mogę się zdecydować, która okładka najbardziej to tego pasuje. Pomóż mi wybrać. Napisz, która wersja najbardziej przypada ci do gustu, którą wybierasz. Napisz proszę w komentarzu. Mile też widziane sugestie odnośnie tytułu. Dziękuję za poświęcony czas.

Wersja 1
zts-okladka1-800px

Wersja 2
zts-okladka2-800px

Wersja 3
zts-okladka3-800px

Wersja 4
zts-okladka4-800px

Wersja 5
zts-okladka5-800px

307 komentarzy do “Pomóż mi proszę wybrać pierwszą stronę do ebooka”

 1. Przyglądałem się przez dłuższą chwilę okładkom i zdecydowanie spodobała mi się okładka nr 1. Wyróżnia się zdecydowanie od reszty okładek. Pozdrawiam

 2. Według mnie 3 bo smuga świateł jest dłuższa, nie urwana a rozbłyski dodają nieco nastroju.
  Lub 5 bo kochamy fotografię i choć fotografują tłumy, chcemy być w pierwszym szeregu.

 3. Osobiście żadna propozycja mi nie odpowiada. Wolałbym aby na okładce znalazły się przykładowe akcesoria, które będą omawiane. Na przykład zmontowałbym z obiektywów i innych gadżetów jakiegoś robocika (humanoida lub transformersa foto)zrobiłbym mu kilka fotek i kreatywna okładka gotowa (jej wygląd na pierwszy rzut oka sugerowałby, że inteligentna zabawa ze sprzętem polega na kombinowaniu).

 4. Jak dla mnie najlepiej ilustruje temat wersja 5, choć wersje 1,2 i 3 bardziej przykuwają wzrok to trzeba pamiętać, co jest tematem przewodnim poradnika.

 5. Wg mnie – ostatnia.
  Książka ma pokazywać przyrządy do specjalnych zdjęć. Pierwsze okładki są bardzo ładne, ale nie pokazują wprost, że zostały zrobione w specjalny sposób.
  Miłego dnia!

  PS: najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla Pana i wszystkich Czytelników! 🙂

 6. Najbardziej podoba mi się 2, ale 1 bardziej przyciąga wzrok, choć jest bardziej 'przesadzone’, ale chyba o to w tych chodzi… 🙂

 7. Uważam, że należy wybrać to, które najbardziej przedstawia efekty uzyskane dzięki „akcesoriom”. Do 2 potrzebny jest tylko statyw, 4 robi się w photoshopie, 1 i 2 – filtr?, 5 – nie wiem, ale chyba to mała głębia. Może coś bardziej „rewolucyjnego”?

 8. Sądzę, że żadna z wersji nie nawiązuje do tematu mającego pojawić się w poradniku. Jednak jeśli mam z 5 wersji coś wybrać to wersja nr 3.

  Pozdrawiam świątecznie i bajecznie

 9. Moim zdaniem nr 5. Może nie kojarzy się od razu z foto DIY, ale jak ktoś pisał — najbardziej przyciąga wzrok. Zasada pierwszego wrażenia, a to chyba ważne. 😉

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz