Płatki sniegu - makrofotografia

Cytat: “Staraj się pokazać to czego bez ciebie …

zdjęcie z cytatem

2 komentarze do “Cytat: “Staraj się pokazać to czego bez ciebie …”

  1. Szanowny Panie Przemku, czy istnieje mozliwość dodania informacji jak zrobić ostre zdjęcie postaci na tle przyrody? mam problem z ustawieniami ( gdzie ostrośc ? czy S Czy C, matryca w całości czy punktowo) i nie mogę osiagnąć wymarzonego efektu, mimo wielu prób.
    Zalezy mi najbardziej na dzieciach (to jest wyzwanie:) zwierzetach ( np biegnący pies) , ale chetnie podszkolę sie w “statycznych” ludziach:)
    pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia , Anna

    1. Najpierw musisz określić przyczynę nieostrości, a później w zależności od tego można określić środek zaradczy. Zobacz sekcję Błędy w fotografii. Tam znajdziesz wpisy poświęcone temu tematowi. W przypadku zdjęć dynamicznych zazwyczaj nieostrość jest spowodowana zbyt długim czasem migawki. Wtedy trzeba skrócić czas migawki i skompensować naświetlenie zdjęcia pozostałymi składnikami ekspozycji. Ściągę z tego znajdziesz we wpisie Ekspozycja nie tylko na wakacje – ściąga z jej składników. Jeśli aparat sam dobiera miejsce ostrzenia, to może wybrać źle i wtedy lepszym pomysłem jest ustawienie na aparacie konkretnego punktu autofokusa, który będzie dokładnie wskazywał, gdzie aparat ma ustawiać ostrość.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz