Fotozagadka. Co to jest? #49

Kolejna fotozagadka. Co zostało sfotografowane?

Jak myślisz, co to jest? Napisz proszę w komentarzu.

18 komentarzy do “Fotozagadka. Co to jest? #49”

  1. Nie, nie kamień ,a prawdopodobnie jakieś naczynie z ozdobą, być może zajączek lub kwiatek (uszy są podobne do płatków). Może być to jakiś postumencik.

  2. slawko,zróbmy analizę powierzchni TEGO. Jeśli to moneta to tylko w zdjęciu makro mogą wystąpić tak głębokie zagłębienia przy falbankach.Jeśli to metal,to ciemne plamki po prawej stronie mają obraz zapadniętych(wżery). Jeśli to listek to były nasze 50 gr i grosze z gałązką laurową, ale wg.mnie listek wystaje za bardzo nad powierzchnię,jest za plastyczny.
    Jeśli to jest ceramika lub coś podobnego to ma kształt obły o czym by świadczył biały cień biegnący ukosem do dołu.Przy oświetleniu część wypukła otrzymuje więcej światła.
    wżery na metalu w makro mogą mieć zarówno ostre krawędzie jak i zaokrąglone , podobnie jak w ceramice.Jeśli była stuknięta -będą ostre, jeśli wymyte -zaokrąglone.Wielkość ziaren piasku i kamyków obok ,wskazuje-jak mi sie wydaje na wielkości rzeczywiste , co wskazuje na to że zdjęcie wykonano w naturalnej wielkości i pokazano powiększony wycinek,a takiej dużej monety z aluminium lub cyny chyba nie było.Złap zdjęcie, przeciągnij na pulpit i powiększ dodaj obr.HDR lub zwiększ ostrość. Zobacz co będzie.Ciekawe na co zagłosujesz.

  3. Masz rację.Sciemniłem całość i cień ma kształt w górnej części podobny do jedynki. Ten element był najwyższy na monecie i jeszcze nie został strawiony,bo jak widać nie była ścierana a wytrawiona ,stąd wżery.Bingo!.

  4. Rozumiem ,ze pytasz czy to kropelki rtęci(zniszczyłeś termometr!);)) czy powietrze na ściankach szklanych, a może resztka łożyska(czego sie nie robi dla entuzjastów). Daj to adminowi – co innego wspólne rozgryzanie Jego zagadki a co innego łapanie naszego królika. Mam nadzieję ,że mając linka da to jako następną zagadkę.Chyba że ma coś innego za pazuchą.Pozdrawiam.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz