Fotozagadka. Co to jest? #49

Kolejna fotozagadka. Co zostało sfotografowane?

Jak myślisz, co to jest? Napisz proszę w komentarzu.

18 myśli nt. „Fotozagadka. Co to jest? #49”

  1. Nie, nie kamień ,a prawdopodobnie jakieś naczynie z ozdobą, być może zajączek lub kwiatek (uszy są podobne do płatków). Może być to jakiś postumencik.

  2. slawko,zróbmy analizę powierzchni TEGO. Jeśli to moneta to tylko w zdjęciu makro mogą wystąpić tak głębokie zagłębienia przy falbankach.Jeśli to metal,to ciemne plamki po prawej stronie mają obraz zapadniętych(wżery). Jeśli to listek to były nasze 50 gr i grosze z gałązką laurową, ale wg.mnie listek wystaje za bardzo nad powierzchnię,jest za plastyczny.
    Jeśli to jest ceramika lub coś podobnego to ma kształt obły o czym by świadczył biały cień biegnący ukosem do dołu.Przy oświetleniu część wypukła otrzymuje więcej światła.
    wżery na metalu w makro mogą mieć zarówno ostre krawędzie jak i zaokrąglone , podobnie jak w ceramice.Jeśli była stuknięta -będą ostre, jeśli wymyte -zaokrąglone.Wielkość ziaren piasku i kamyków obok ,wskazuje-jak mi sie wydaje na wielkości rzeczywiste , co wskazuje na to że zdjęcie wykonano w naturalnej wielkości i pokazano powiększony wycinek,a takiej dużej monety z aluminium lub cyny chyba nie było.Złap zdjęcie, przeciągnij na pulpit i powiększ dodaj obr.HDR lub zwiększ ostrość. Zobacz co będzie.Ciekawe na co zagłosujesz.

  3. Masz rację.Sciemniłem całość i cień ma kształt w górnej części podobny do jedynki. Ten element był najwyższy na monecie i jeszcze nie został strawiony,bo jak widać nie była ścierana a wytrawiona ,stąd wżery.Bingo!.

  4. Rozumiem ,ze pytasz czy to kropelki rtęci(zniszczyłeś termometr!);)) czy powietrze na ściankach szklanych, a może resztka łożyska(czego sie nie robi dla entuzjastów). Daj to adminowi – co innego wspólne rozgryzanie Jego zagadki a co innego łapanie naszego królika. Mam nadzieję ,że mając linka da to jako następną zagadkę.Chyba że ma coś innego za pazuchą.Pozdrawiam.

  5. Padła uwaga, że to asfalt.Pewnie tak ,bo ziarna nie są wolne a spojone.Resztę wykonały pojazdy.:)

  6. to nie żaden but coś mi sie wydaje ale to krążek betonowy już rozkruszony poprzez deszcze wyrzucony na pobocze pozdrawiam

Dodaj komentarz