Jaką musisz rozwinąć prędkość przy takich zdjęciach?

Zdjęcie z samochodu

Zdjęcie z wnętrza samochodu i krótkie pytanie: jak myślisz, jaką musisz rozwinąć prędkość by rejestrować takie smugi świateł? Odpowiedź napisz proszę w komentarzu poniżej.

20 komentarzy do “Jaką musisz rozwinąć prędkość przy takich zdjęciach?”

 1. Kwestia tego jak jasnym obiektywem zdjęcie robione, jakie apara posiada iso. to nie da sie tak o określić.

 2. :)czułość jak najniższa,balans bieli ok 3200K,długi czas naświetlania ok 5 sek.jak jest jeszcze całkiem widno,a jak ciemniej 8-15 sek,przysłona przymykamy do jak najniższej wartości…oczywiście prędkość auta może być 0 km/h :):)

 3. Witam. Wydaje mi się, że auto musi być w ruchu. przy prędkości O km/h nie wyjdą smugi świateł oświetlenia tunelu więc ruch musi być:)

 4. Zależy to od warunków ( ilości światła w danej scenie) i tego jak bardzo chcemy mieć rozmamane światło. Wiadomo że im krótszy będzie czas tym większa powinna być prędkość by ten obraz był bardziej rozmazany i na odwrót.

 5. Witam
  Jestem w 2 miesiącu poznawania fotografi.
  Nie znam się. Ale zdjęcie oceniam następująco.
  1. To nie tunel a droga o conajmniej 2 pasach w kierunku jazdy. Dowód-prawe lusterko, widok ulicy i drzew.
  Lewe-autobus? Lub karetka-niebieska smuga.
  2. Samochód w ruchu. Widać obrotomierz. Wskazuje około 1500 ob/min. Automatyczna skrzynia biegów. Silnik jeszcze zimny. Włączone ogrzewanie tylnej szyby. Wersja USA.
  Hamowanie. Widać światła stop w pojeździe poprzedzającym.
  3. Jest zima. Godziny poranne. Ślisko-asfalt odbija światło.
  4. Zdjęcie jest przypadkowe. Wykonane przez osobę siedzącą z tyłu. Komórka? Bardzo szeroki kąt. Od lustra do lustra.
  5. Zdjęcie miało przedstawiać zdarzenie na drodze. Prawdopodobnie usuwanie rozbitych samochodów. Pod lusterkiem za wiele pomarańczowego. Widać też zielone światło.
  6. Prędkość w przedziale 30-40 km i malejąca.

  Pozdrawiam

  1. @Filipie. Powinieneś być śledczym, detektywem.

   Zdjęcie zrobione w mieście, droga jednokierunkowa. Godziny wieczorne. Nie było żadnych rozbitych samochodów. Rozmyte światła pochodzą od witryn sklepowych i świecących reklam. Zdjęcie zrobione lustrzanką z obiektywem rybie oko. Aparat był przytwierdzony do specjalnej konstrukcji po środku między fotelami. Wyzwalany za pomocą programowalnego pilota w ustalonych odstępach czasu.

 6. Prędkość nie ma znaczenia, znaczenie ma czas naświetlania. Można zrobić takie zdjęcie przy małej prędkości i przy długim czasie naświetlania.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz