Statyw na każdą kieszeń

Ile razy robiąc zdjęcia wychodziło Ci coś takiego:

Zdjęcie - poruszone czerwone porzeczki

Ze względu na dłuższy czas naświetlania zdjęcie jest poruszone. Nawet stabilizator obrazu tu nie za wiele pomógł. Czas 1/6 sekundy, to już za długo by robić zdjęcia z ręki. Tu może pomóc już tylko statyw. Ale komu chce się go dźwigać, rozkładać.

Jest na to rozwiązanie – “statyw na każdą kieszeń”!
Zdjęcie zrobione z takiego statywu wygląda tak:

Zdjęcie ze statywem

Zdjęcie - czerwone porzeczki powiększ

To zdjęcie było robione tak:

Zdjęcie - aparat na podręcznym statywie

Statywem jest tu woreczek wypełniony ryżem. Dosłownie i w przenośni mamy z niego statyw na każdą kieszeń.

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia pokazujące jego możliwości, jeśli chodzi o możliwości odchyleń aparatu od poziomu.

Zdjęcie - aparat na podręcznym statywie #2

Zdjęcie - aparat na podręcznym statywie #3

Tego typu statyw można naprawdę ze sobą zabrać wszędzie. Przy robieniu zdjęć dodatkowo wykorzystujemy wszelkie “naturalne” podpórki: stoły, ławki, murki, kosze na śmieci, słupki itd. Ważne jest, że zdjęcia mamy nieporuszone.

Jak często, albo czy w ogóle robisz zdjęcia z wykorzystaniem statywu?

11 komentarzy do “Statyw na każdą kieszeń”

  1. Przy zdjęciach z wykorzystaniem takiego statywu trzeba korzystać z samowyzwalacza ustawionego nie na 2 sekundy, tylko na 10. Od samego naciśnięcia spustu aparat może się poruszyć i potrzebny jest czas, aby się ustabilizował.

  2. Dzieki za pomysl p.Przemku, przypomnialem sobie ze mam gleboko w szufladzie takie woreczki zelowe do okladow na np.bolace kolanko 🙂 i fajnie sie sprawdzil a pozatym w torbie sluzy za dodatkowa oslone aparatu.A swoja droga to ciekaw jestem czy niektorzy na forach to tak z natury pisza co UWAŻAJĄ bez sprawdzenia tematu komentowanego czy ocoloto? 😀

  3. Pomysłowe, ale ja nie o tym.
    Gramatycznie kuleje – nie można powiedzieć “robiąc zdjęcia wychodziło coś takiego”, gdyż z takiej konstrukcji wychodzi, że to “coś takiego” robiło zdjęcia. Gdyby napisać np. “robiąc zdjęcia otrzymałeś coś takiego” – byłoby w porządku.
    Miłego dnia.
    ekonet

  4. Inny statyw to półtora metra sznurka ze śrubą pasującą do otworu w aparacie gdzie wkręca się stopkę od statywu, naciągniecie sznurka nogą i trzymanie aparatu w rękach pozwala nam na wykonanie dosyć ostrego zdjęcia.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz