Latarnie mad morzem po zachodzie słońca

Kołobrzeg po zachodzie słońca

Oto kilka zdjęć zrobionych na początku czerwca 2021 roku w Kołobrzegu. Jest to efekt jednego wieczornego spaceru w okolicach mola i latarni morskiej. Pogoda dopisała. Udało się nawet złapać odbicie słońca widoczne w warstwie powietrza już po jego zachodzie. To odbicie powstaje na granicy warstw powietrza o różnej gęstości. Związanej jest to z ich znacznie odmienną temperaturą.

Kołobrzeg — nocne zdjęcia

Po zachodzie słońca
Po zachodzie słońca — światło odbite na granicy dwóch warstw powietrza o różnej gęstości
Latarnia morska i port widziane z mola w Kołobrzegu
Latarnia morska i port widziane z mola w Kołobrzegu
Podświetlone na czerwono molo w Kołobrzegu
Podświetlone na czerwono molo w Kołobrzegu
Oświetlone molo w Kołobrzegu
Oświetlone molo w Kołobrzegu na tle nieba
Molo w Kołobrzegu
Molo w Kołobrzegu
Port noca w Kołobrzegu
Port nocą w Kołobrzegu
Kołobrzeg - latarnia morska
Kołobrzeg nocą — latarnia morska
Kołobrzeg - port i smugi światła
Kołobrzeg — port i smugi światła
Latarnie mad morzem po zachodzie słońca
Latarnie mad morzem po zachodzie słońca

O tym, jakie ustawienia aparatu zastosować przy nocnym fotografowaniu możesz przeczytać we wpisie Zdjęcia nocne – Jakie ustawienia aparatu będą najlepsze?

Odbierz darmowe rozdziały ebooka "Magia nocnych zdjęć"

 • Tryby ustawiania ekspozycji przy zdjęciach nocnych – W aparacie masz wiele trybów fotografowania. Tryb automatyczny, tematyczne, kreatywne: P, A/Av, S/Tv oraz M. Zobacz, co się lepiej sprawdzi przy zdjęciach nocnych.
 • Jak ustawiać ekspozycję w prawie całkowitej ciemności – Są sytuacje, kiedy światła jest naprawdę mało i w wizjerze, niezależnie czy jest optyczny, czy cyfrowy, nic nie widać. Zobacz, jak sobie z tym radzić.
 • Złap krajobraz po zachodzie słońca – Zachód słońca to nie koniec fotografowania. Warto poczekać i fotografować dalej. Zobacz, jakie masz możliwości w tym zakresie i co może się wydarzyć.

Magia nocnych zdjęć - ebook
Kliknij i zapisz się na darmowe rozdziały ebooka "Magia nocnych zdjęć"

6 komentarzy do “Kołobrzeg po zachodzie słońca”

 1. Piękny Kołobrzeg…
  Miasto i port są piękne podczas dnia…
  Ale nocne zdjęcia Kołobrzegu – port, molo … Cudo!

  Pozdrawiam Helena

 2. Bajkowy ten Kołobrzeg noca….I dzięki za wyjaśnienie , skąd się bierze to odbicie o zachodzie. Miałem podobnie- jeszcze chwilę przed zejściem słońca, miałem podwójne. Kozienice pozdrawiają !

  1. Też pozdrawiam. Z tym odbiciem w warstwach o różnej gęstości to ciekawa sprawa. Kiedyś oglądałem film poświęcony zatonięciu Titanica. Jego autorzy dotarli do księgi pokładowej innego statu z tamtego okresu i podobnej lokalizacji. Z tego co pamiętam, to znaleźli tam zapis o dziwnym zjawisku polegającym na tym, że w wodzie odbijały się gwiazdy. Wysnuli więc hipotezę, nad wodą powstała warstwa powietrza o różnej gęstości, która odbijała rozgwieżdżone niebo. To może sugerować, że obserwatorzy na Titanicu mogli nie widzieć płynącej daleko góry lodowej tylko odbicie nieba, a góra lodowa była widoczna dopiero z bliżej odległości. Przez to nie mieli czasu na manewr ominięcia góry.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz