Oto kilka zdjęć zrobionych na początku czerwca 2021 roku w Kołobrzegu. Jest to efekt jednego wieczornego spaceru w okolicach mola i latarni morskiej. Pogoda dopisała. Udało się nawet złapać odbicie słońca widoczne w warstwie powietrza już po jego zachodzie. To odbicie powstaje na granicy warstw powietrza o różnej gęstości. Związanej jest to z ich znacznie odmienną temperaturą.
Kołobrzeg — nocne zdjęcia









O tym, jakie ustawienia aparatu zastosować przy nocnym fotografowaniu możesz przeczytać we wpisie Zdjęcia nocne – Jakie ustawienia aparatu będą najlepsze?
Odbierz darmowe rozdziały ebooka "Magia nocnych zdjęć"
- Tryby ustawiania ekspozycji przy zdjęciach nocnych – W aparacie masz wiele trybów fotografowania. Tryb automatyczny, tematyczne, kreatywne: P, A/Av, S/Tv oraz M. Zobacz, co się lepiej sprawdzi przy zdjęciach nocnych.
- Jak ustawiać ekspozycję w prawie całkowitej ciemności – Są sytuacje, kiedy światła jest naprawdę mało i w wizjerze, niezależnie czy jest optyczny, czy cyfrowy, nic nie widać. Zobacz jak sobie z tym radzić.
- Złap krajobraz po zachodzie słońca – Zachód słońca to nie koniec fotografowania. Warto poczekać i fotografować dalej. Zobacz, jakie masz możliwości w tym zakresie i co może się wydarzyć.
Kliknij i zapisz się na darmowe rozdziały ebooka "Magia nocnych zdjęć"
Ostatnie wpisy w kategorii - Zdjęcia
- Czasami muszę się zatrzymać, by zrobić zdjęcie - 16.05.2022
- Niesamowity zachód słońca nad jeziorem w Chodzieży - 6.05.2022
- Rozdygotanie - 25.02.2022
- Z wizytą na lodowej, czerwonej planecie 🙂 - 14.02.2022
- Jezioro Chodzieskie - film ze zdjęć - 6.12.2021
- Jesienne liście - 7 plus 27 sposobów na zdjęcia - 12.10.2021
- Czy też czasem czujesz "flow" w czasie fotografowania? - 14.09.2021
Piękny Kołobrzeg…
Miasto i port są piękne podczas dnia…
Ale nocne zdjęcia Kołobrzegu – port, molo … Cudo!
Pozdrawiam Helena
Dziękuję. Te same miejsca w nocy tworzą zupełnie inny klimat.
Super zdjęcia. Pozdrawiam.
Dzięki. Też pozdrawiam.
Bajkowy ten Kołobrzeg noca….I dzięki za wyjaśnienie , skąd się bierze to odbicie o zachodzie. Miałem podobnie- jeszcze chwilę przed zejściem słońca, miałem podwójne. Kozienice pozdrawiają !
Też pozdrawiam. Z tym odbiciem w warstwach o różnej gęstości to ciekawa sprawa. Kiedyś oglądałem film poświęcony zatonięciu Titanica. Jego autorzy dotarli do księgi pokładowej innego statu z tamtego okresu i podobnej lokalizacji. Z tego co pamiętam, to znaleźli tam zapis o dziwnym zjawisku polegającym na tym, że w wodzie odbijały się gwiazdy. Wysnuli więc hipotezę, nad wodą powstała warstwa powietrza o różnej gęstości, która odbijała rozgwieżdżone niebo. To może sugerować, że obserwatorzy na Titanicu mogli nie widzieć płynącej daleko góry lodowej tylko odbicie nieba, a góra lodowa była widoczna dopiero z bliżej odległości. Przez to nie mieli czasu na manewr ominięcia góry.