Makrofotografia – wprowadzenie

Witam serdecznie

Mam przyjemność prowadzenia kącika makro na tym blogu.

Makrofotografia to moja pasja którą cały czas rozwijam w porozumieniu z najlepszymi fotografami. W kąciku chciałbym ująć rzeczy najistotniejsze w tej dziedzinie fotografii. Liczę także na Państwa pomoc przy tworzeniu kolejnych wpisów. Proszę zarzucać mnie pytaniami 🙂 na które będę starał się jak najlepiej odpowiedzieć.

Makrofotografia jest świetnym sposobem spędzenia czasu z przyrodą. Dla mnie jest to czas który pozwala mi na refleksje, przemyślenia ale także na całkowite oderwanie się od codzienności. Oglądanie świata na co dzień niezauważalnego dla człowieka jest czymś niesamowitym – tego po prostu trzeba spróbować!

W kolejnych wpisach chciałby zająć się podstawowymi zagadnieniami związanymi z makrofotografią.

Pozdrawiam

Michał Toruński

7 komentarzy do “Makrofotografia – wprowadzenie”

  1. Olka – dobrego makro raczej nie osiągniesz tym sprzętem. Jeśli jest tryb super macro to jest to jedyne sensowne rozwiązanie przy makrofotografii. Ewentualnie zakup Raynoxa dcr-250 jeśli da się go połączyć jakąś tulejką z aparatem.

    Mróweczka – do D90 to albo mieszek, ew. pierścienie pośrednie i tani obiektyw makro 50mm w miarę jasny. Mogę polecić Tamrona 70-300mm macro do zdjęć z większej odległości niż z 50mm

  2. Mróweczka napisałem o Tamronie 70-300 macro, jest to obiektyw typu zoom który dobrze sprawdza się w makrofotografii przyrodniczej. Da się nim robić zdjęcia z odległości większej niż przy obiektywie 50mm (stałka) Kilku znajomych używa tego obiektywu w połączeniu z różnymi aparatami. Zdjęcia są naprawdę dobre.

  3. Można kupić zestaw soczewek nakręcanych na obiektyw tak jak filtry. Są to zestawy do różnych gwintów obiektywów. Sprawdzają się dobrze i nie są drogie. Szczególnie są przydatne dla zaawansowanych kompaktów. W moim przypadku do Panasonic FZ28.

  4. Co do zestawu soczewek to bym polemizował… kiedyś kupiłem i leżą sobie. Jakość tragiczna. Kupiłem więc Raynoxa dcr-250 a jakość widać na moich zdjęciach.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz