Wybierz okładkę do ebooka o magii głębi ostrości

Proszę pomóż mi wybrać okładkę do nowego ebooka “Magia głębi ostrości i ozdobnego rozpraszania tła”. Wśród osób, które umieszczą komentarz, zostanie rozlosowany jeden darmowy egzemplarz.

Okładka nr 1


Okładka nr 2

Wybierz, która okładka bardziej Ci się podoba i napisz w komentarzu pod tym wpisem. Weźmiesz wtedy w losowaniu darmowego egzemplarza. Pamiętaj podać poprawny adres email (nie jest on publikowany). Na ten adres zwycięzca otrzyma ebook. Komentarz umieść do 17 maja 2011. Wyniki zostaną ogłoszone 18 maja 2011.

54 komentarze do “Wybierz okładkę do ebooka o magii głębi ostrości”

 1. Obie te okładki mają w sobie to “coś” i ciężko jest zdecydować która bardziej oddaje głębię ostrości. Gdybym to ja miała zadecydować wybrałabym nr 2. Wg mnie to właśnie ona bardziej wyraża to co będzie się znajdowało w e-booku 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Wg mnie okładka nr 2. Ciekawsze zdjęcie oraz ciekawy efekt rozpraszania tła. Widać stopniowe przejście pomiędzy pierwszym, a drugim planem. Pierwsze zdjęcie nie ma głębi, wygląda jak ostry kwiat naklejony na rozmytym tle. Pozdrawiam 🙂

 3. Wybieram okładkę nr 1, bo lubię tak rozmazane tło i tak ostry główny obiekt. Na drugiej okładce ten kontrast jest mniej widoczny.
  Pozdrawiam.

 4. Wybrałabym okładkę nr 2. Obraz to jedno, ale to co mnie ujęło to dźwięki, które towarzyszą tej fotografii. Nad takim właśnie zdjęciem zatrzymuję się dłużej…

 5. Drugie zdjecie ladniej pokazuje bokeh i ma duzo wiecej ‘planow’ (pierwsze zdjecie jest chyba zbyt proste by przyciagnac uwage). Niestety w drugiej wersji napisy w dolnej czesci sa malo czytelne. Jakby poprawic kontrast napisy/tlo wybralbym wersje 2.

 6. Zdecydowanie okładka nr 2. Pelniejsza i przyciągająca uwagę. Okładki a’la nr 1 jakbym widział setki razy.
  Napisy na okładce 2 faktycznie mało widoczne. Może dorzucić mały cień?
  Pozdrawiam

 7. Druga zdecydowanie. Pierwsza nie ma głębi, tylko jakby dwa plany: plan 1 ostry i plan 2 rozmyty. Żadnych przejść. W drugiej fotografii wszystko się dzieje stopniowo i pięknie przechodzi jedno w drugie. Pozdrawiam 🙂

 8. Przepieknie pokazana rosa, glebia i kolorki… trawa jest tak prawdziwa i ten kwiatek… Magicznie i tak pieknie sie dzieje, oczywiscie na okladce nr 2 i na nia oddaje swoj glos:)Sliczna fotka:)

 9. KUPUJĄC CHLEB – PATRZYMY NA JEGO WYGLĄD ; BARWA,KSZTAŁT,OBJĘTOŚĆ I KTO JEST JEGO WYKONAWCĄ -PRZEBIERAMY I PO JAKIMŚ CZASIE WRACAMY DO TEGO PIERWSZEGO. WYKONAWCĘ KSIĄŻKI MAMY – PIERWSZY RZUT OKA – WIDZIMY DWIE OKŁADKI, ALE OKŁADKA NR.2 JAKBY MIAŁA ĆOS WIĘCEJ – JAK ZAUWAŻYŁO MOJE OKO – ALE WRACAM DO OKŁADKI NR 1 – MINEŁA CHWILA – TAK OKŁADKA NR 2 – TO TA – KUPUJĘ JĄ. WYBIERAM OKŁADKĘ NR 2 – JEST MOJA – CHOĆ CENA TA SAMA

 10. Wybieram okładkę nr 2. Zdecedowanie ciekawsza. Pokazuje głebię ostrości i ozdobnie rozpraszanie tła. Zgadzam się z opinią, że napisy są mniej czytelne ale może uda się je jeszcze poprawić. Będzie to zapewne trudne bo tło zawiera dużo jasnych plam, na tle których napisy stają się nieczytelne. Może napisy są zbyt proste i nie zawierają np. wytłoczeń lub cienia. Jeżeli jest jescze możliwe wprowadzenie zmian w tej okładce prz, to popracował bym nad tymi tekstami, może poprawiłoby to czytelność napisów.

 11. TEN SAM AUTOR – TA SAMA TREŚĆ – TA SAMA CENA – ALE O K Ł A D K A – NR 2 MÓWI – KUP MNIE
  JEST W NIEJ ŻYCIE – WIDAĆ RUCH – TRZEBA ŚIĘ TYLKO W NIĄ DOBRZE WPATRZYĆ

 12. Obie okladki sa ladne, ale jesli mialabym wybierac to nr 2, zdjecie na okladce nr 1 jest dla mnie “plaskie”, cos mi w nim brakuje, lekko “mdle”. Zdjecie nr 2 – jak ktos poprzednio napisal, jest pelne zycia….:)

 13. A ja dla odmiany mogę pomarudzić? Nie podoba mi się ani pierwsza, ani druga okładka. Są zbyt banalne. Wyglądają jak szkolne gazetki, a przecież nie jest Pan amatorem.

  Jeśli jednak miałbym wybierać między tymi dwoma, to zdecydowanie stawiam na drugą.

 14. Moim zdaniem ciekawszajest okładka 2.Dlaczego? Bo zamiast jednego globalnego rozmycia ma wiele drobnych rozmyć. Poza tym magia światła – tego nie da się nie zauważyć.

 15. Zdjęcie nr 2 jest intrygujące, przyciąga uwagę i zmusza do zatrzymania się. Ma jednak małą wadę- na tym tle słabo widoczne są informacje o tematyce książki.

 16. Uważam,że super jest okładka numer 1
  Na zdjęciu występuje kompozycja centralna i trójpodział jest rewelacyjny co widać na pierwszy rzut gdzie zatrzymujemy oko!
  Występuje kontrast barw dopełniających co wyostrza dodatkowo okładkę.
  Drugie zdjęcie wnosi haos jeżeli chodzi o tekst mało czytelne. Pozdrawiam

 17. Jak dla mnie okładka nr 2 jest lepsza. Oprócz tego, iż lepiej pokazuje głębię ostrości to kompozycyjnie jest ciekawsza. Światło również jest lepsze, rozmyte rozbłyski w tle i te na pierwszym planie tworzą przyjemne i ciekawe wrażenie.

 18. Będzie to okładka książki i należy wziąć pod uwagę kilka spraw:
  -ci ,co kupują konkretny tytuł lub przy zakupie kierują się nazwiskiem autora okładka nie będzie tak ważna jak zawartość książki…

  -tych,którzy przeglądając na odpowiedniej półce w księgarni lub internecie różne pozycje dotyczące fotografowania przyciągnie okładka numer dwa- jest przepiękna,magiczna ,jest też dobrą ilustracją tytułu i zawartości, taka piguła..:)

  -tych, którzy nie chcą przeglądać zawartości od razu, tylko szukają informacji na obwolucie zadowoli okładka numer jeden, bo jest czytelniejsza ..

  Pierwsza okładka zawiera motyw zroszonego tulipana ,podobnie jak podręcznik Toma Anga , to też przez skojarzenie może przyciągać do przejrzenia zawartości…

  ech..
  Wybieram jednak drugie zdjęcie..:)

 19. NA TEMAT WYBORU OKŁADKI Z PEWNOŚCIĄ WYPOWIADAJĄ SIĘ AMATORZY FOTOGRAFII. MOŻE WŚRÓD NAS JEST I PROFESJONALISTA. BYWA I TAK, ŻE AMATOR JEST LEPSZY. MAM PROPOZYCJĘ : NASZ MISTRZ FOTOGRAFII – PAN PRZEMYSŁAW JEST ZAWODOWCEM I CIEKAWE JAK ON OCENIŁBY SWOJE OKŁADKI.KTÓRA SIĘ BARDZIEJ PODOBA.A JA AMATOR – TAK JAK PIERWSZY WYBRANY I DOTKNIĘTY CHLEB – POZOSTAJĘ PRZY OKŁADCE NR 2 / POZDRAWIAM WSZYSTKICH OCENIAJĄCYCH – R Y S Z A R D

 20. Mi bardzo podoba sie okladka nr 1,dlaczego ……
  poniewaz tulipan jest pieknie wyeksponowany i piekna glebia ostrosci.
  To zdjecie jest bardzo wymowne,i nie potrzeba nawet tytulu aby domyslec sie o czym ona bedzie 🙂
  Pozdrawiam wszystkich MILOSNIKOW FOTOGRAFII

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz