Jeśli jesteś z Chodzieży lub jej okolic

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nowej strony internetowej Chodzież i okolice w fotografii Przemysława Oziemblewskiego. Pokazuję tam zdjęcia i panoramy zrobione w różnych miejscach Chodzieży i jej okolic. Znajdziesz tam między innymi największą panoramę Chodzieży zrobioną z punktu widokowego. Składa się ona z 25 ujęć. Uzyskany wymiar końcowy to 67335 x 4247 pikseli, czyli 286 Mpx. Możesz też zobaczyć Rynek w postaci panoramy sferycznej. Daje to swobodę oglądania tego miejsca w każdym kierunku, nawet patrząc w niebo, jeśli ktoś uważa to za celowe. Są też zdjęcia robione zarówno w dzień jak i w nocy, ale to dopiero początek …

Serdecznie zapraszam.
Zobacz Chodzież i okolice w fotografii Przemysława Oziemblewskiego – Chodziez.tak.pl

Ps. Jeśli też robisz zdjęcia Chodzieży, to umieść je na mapie Google. Możesz to zrobić za pomocą serwisu Google My Maps. Przykład mojej mapy znajdziesz tutaj.

[2020.01.06 – aktualizacja linków]

4 komentarze do “Jeśli jesteś z Chodzieży lub jej okolic”

 1. Czesć, Przemku panorama wyszła super, jestem pod wrażeniem. No i Chodzież fajne miasteczko.

  Jedno mnie zastanawia
  to 67335 x 4247 pikseli, czyli 273 Mpx – nie za malo Mpix Ci wyszlo|

  67335 x 4247 = 285 971 745 pix. Czyli wg mnie 285,9 Mpix. Podejrzewam że to pewnie przez skromnosc

  1. @Lixen. Faktycznie 285,9 Mpx. Pomyliło mi się z mega bajtami, gdzie 1MB to 1024kB. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę. A o zdjęciach panoramicznych będę na pewno jeszcze pisał na blogu. Ten temat dopiero zaczynam odkrywać. Do sklejania zdjęć można wykorzystać darmowy program Hugin lub któryś z płatnych. Ostatnio zacząłem używać Autopano Giga. Do konwersji zdjęcia w plik Flash do publikacji w Internecie wykorzystałem program Pano2VR (płatny). Z darmowych jest wersja Pano2QTVR, która daje wynik w postaci pliku do QuickTime’a.

 2. I jeszce ta druga, sferyczna to bardzo ciekawa rzecz.

  Bardzo proszę o tutorial jak to zrobiłeś (ilość zdjęć, nastawy, oprogramowanie, serwer i co Ci to złożyło do flasha – pewnie jakiś skrypt galeriowy) Myślę że wielu amatorów foto na tym skorzysta.

  Z góry dzięki

 3. Cześć.
  Zdjęcia we mgle są super.
  Muszę tego spróbować.
  A MAŁA PLANETA – “cacko”
  Rzeczywiście fotografią można i należy się bawić.
  Ile ja się od Ciebie uczę,
  a ile jeszcze mam do nauczenia.
  Pozdrawiam i dziękuję.
  Małgosia

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz