Z jednym z poprzednich wpisów Tyczka do zmiany punktu widzenia napisałem o standardowym podziale punktów widzenia w fotografii. Umieściłem też zdjęcia “systemu” do zwiększania zasięgu i dającego możliwość robienia zdjęć z trochę innej perspektywy. Poniżej kilka ujęć, które ostatnio zrobiłem z wykorzystaniem tego własnie kija do malowania.
Samo operowanie nim nie jest może jakoś szczególnie trudne, jednak nie jest też jakoś bardzo wygodne. Więc nie jest to sprzęt do codziennego fotografowania. Umożliwia jednak umieszczenie aparatu w miejscach trudniej dostępnych bez niego. Oczywiście podstawowy rodzaj zdjęć, to zdjęcia z wyższego pułapu. Możesz jednak wykorzystać go też do umieszczenia aparatu tuż nad wodą będąc jednocześnie na suchym lądzie.
Przykładowe ujęcia z ostatnich dni
i jako dodatkowy bonus kij możesz wykorzystać do autoportretów 🙂
Ostatnie wpisy w kategorii - Fotografia
- Z jakim czasem fotografować wodospad? - porównanie od 1/8000 do 8 sekund - 29.08.2024
- Jak i kiedy fotografować Perseidy - 12.08.2024
- Motyle w naturalnym świetle - zdjęcia i poradnik - 9.07.2024
- Sekrety fotografowania zachodów słońca - przewodnik ze ściągą do pobrania - 5.07.2024
- Jak fotografować na wakacjach i przywieźć piękne kadry? - 18.06.2024
- Nowa listwa LED do malowania światłem - liniami lub kropkami - 12.06.2024
- Zagęszczanie perspektywy za pomocą długiej ogniskowej - 10.06.2024
Ostatnie zdjęcie to jak rozwiązanie na ostatniej stronie “kryminału”. Słodka focia GURU(to rozumiem!)Widok pomostu który brał udział w zagadce kolory prawdziwe czy dodane(był mocno porośnięty glonami albo mchem)i wesoły wiosenny spacer na “szczudłach” po ulicach.Punkt widzenia byłby pewnie na podobnej wysokości.:)Jeszcze jedno udane doświadczenie z “przeszczepem naszego punktu widzenia”. Niskie koszty ,dobra zabawa,nowe doświadczenie. Mnie się podoba.
Bardzo ładne zdjęcia z mojego miasta. Pozdrawiam
Wyglądasz Przemku jak rycerz z “Gwiezdnych Wojen” ze świetlnym mieczem (bez przyłbicy).
Podziwiałem fotki z zapaloną watą stalową, chętne bym takie fotki porobił. Proszę więc na maila odpowiedź jak to zapalić i jak się z tym obchodzić.
Pozdrawiam serdecznie
Wojtek
@woj50. Ten rodzaj zdjęć szczegółowo opisałem w ebooku “Magia czasu migawki“. Jest tam jak to zapalać i jak się z tym obchodzić.
Witam ponieważ jestem zakopiańczykiem to rozpoznaję swoje miasto Zakopane fotografowane z Gubałówki jest tu naprawdę cudownie wieczorna porą pozdrawiam Fotografa Oziemblewskego szkoda że nie mogliśmy sie spotkać ale moze kiedy ?????????? pozdrawiam Mirosław Zakopane
bardzo dobre zdjęcia