15 pomysłów na nocne zdjęcia

Noc zapada coraz wcześniej więc możesz to wykorzystać i wybrać się na wieczorne lub nocne zdjęcia. Poniżej przedstawiam propozycję tematów fotograficznych. W komentarzu pod wpisem podaj numer zdjęcia, który powinienem szerzej opisać na blogu. Jeśli masz też jakieś pytanie odnoście fotografii nocnej, to też proszę umieść je w komentarzu. Możesz też tam podać link do swoich nocnych zdjęć.

1. Poszukaj punktu widokowego i zrób zdjęcie z nocną panoramą miasta
Nocna panorama miasta

2. Z punktu widokowego teleobiektywem wybierz najbardziej charakterystyczny fragment miasta
Nocne zdjęcia Chodzieży

3. Przy jeszcze niebieskim niebie zrób zdjęcie iluminacji budynku
Iluminacja kościoła w Chodzieży

4. Sprawdź gdzie odbywają się pokazy video mappingu i wybierz się na zdjęcia
Video mapping w Łodzi

5. Poszukaj wąskich uliczek
Czas naświetlania - migawki #35

6. Zrób zdjęcie przez szklaną kulę
Nocne zdjęcia miasta w szklanej kuli

7. Zarejestruj ruch idących ludzi
Ludzie chodzą we Wrocławiu

8. Sfotografuj smugi światła od pojazdów
Smugi światła od pojazdów

9. Zwielokrotnij smugi światła od pojazdów
Smugi światła od samochodów w centrum miasta

10. Po zachodzie słońca skieruj aparat na zachód i złap poświatę odbita w wodzie
Jezioro Chodzieskie

11. Zarejestruj odbicia świateł miasta w wodzie
Nocne zdjęcia świateł miasta odbitych w wodzie

12. Sfotografuj podświetlone chmury na długim czasie naświetlania
Podświetlone chmury na długim czasie naświetlania

13. Zrób serię zdjęć z gwiazdami i połącz je pokazując pozorny ruch gwiazd
Pozorny ruch gwiazd

14. Sfotografuj Drogę Mleczną
Droga mleczna

15. Teleobiektywem złap księżyc
Księżyc w pełni

Oczywiście nie wszystkie nocne zdjęcia możesz zrobić od razu. Czasami trzeba poczekać na odpowiednie warunki pogodowe lub wyjechać poza miasto w dość ciemne miejsce by fotografować gwiazdy. Niemniej zawsze można znaleźć jakiś temat do sfotografowania nocą.

Jeśli któreś zdjęcie szczególnie ci się spodobało i chcesz poznać jak powstało, napisz jego numer w komentarzu pod wpisem. Najbardziej popularne zdjęcie szczegółowo opiszę na blogu. Jeśli masz też jakieś pytanie odnoście fotografii nocnej, to też proszę napisz poniżej. Możesz też tam podać link do swoich nocnych zdjęć. Zapraszam.

Ps. Na temat zdjęć robionych z różnymi czasami naświetlania szeroko piszę w ebooku Magia czasu migawki. Część zamieszczonych tu zdjęć pochodzi właśnie z tej publikacji. Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana wykorzystaniem czasu migawki w fotografii, to serdecznie zapraszam do zapisania się na specjalną listę o tej tematyce.

62 myśli w temacie “15 pomysłów na nocne zdjęcia”

 1. Wszystkie zdjęcia bardzo dobre, podobają mi sie i chciałabym tak fotografować, ale mnie najbardziej interesuje zdjęcie nocne zwykłej wąskiej uliczki wybrukowanej jak tu z tym światłem, jak na zdjęciu nr 5 – to dla mnie bomba.
  Coż chyba nie przebiję sie moja piątka, szkoda 🙂

 2. wszystkie pomysły są godne uwagi, uwielbiam pozycje 2 i 7
  2 gdzie dodatkowego uroku dodaje mgła unosząca się nad miastem
  7 gdzie zdjęcie zyskuje żywotność, energię
  bardzo dziękuję za inspiracje, koniec z nudnymi zdjęciami miast 🙂

 3. Wszystkie mają to coś, jednakże nie wiedzieć czemu przy fotografii numer 14 zatrzymałam się na dłużej. Numer 7 też bardzo ciekawe.
  Pozdrawiam 🙂

 4. Witam BARDZO mnie zaiteresowały zdjęcia 4 -7-9 4 – t0 ruch idących ulicą ja czasem próbuję coś takiego złapać do aparatu ale nigdy mi sie nie udaje mam z tym problemy nast epne to 7 – to pokaz wideomappengu bardzo ciekaw czy to czasem nie obróbka fotek ???????? czy to rzut ekranu na budynek ???????? i 9 -tka zwielokrotnienie smug świateł to już wyższa matematyka dla mnie zupełnie jestem laikiem co do takich fotek po za tym u nas nie ma aż tyle ciagłych samochodów jadą ale dużo dużo mniej i nie sposób wyłapać tak ą smugę pozdrawiam Mirosław

 5. W każdym ze zdjęć jest jakiś urok. Podobają mi się zdjęcia smug świateł pojazdów, widok w szklanej kuli (robiłam takie ale w dzień, zachód słońca. Wybieram jednak zdjęcie nr 5 !!!!
  – chciałabym wypróbować robienie takich zdjęć w moim magicznym Wrocławiu.

 6. Panie Przemku jest Pan urodzonym mistrzem.Cudowności nam Pan pokazuje.Tak to prawda to zdjęcie zrobione przez szklana kulę jest bardzo interesujące.Zresztą wszystkie Pana zdjęcia są zjawiskowe.Mam szklana kulę muszę wypróbować.Przesyłam milutkie pozdrowienia.:)

 7. dla mnie 5, jest w nim magia, bardzo mi się podoba takie spojrzenie na miasto nocą. Jestem amatorką i dlatego jeszcze nigdy nie udało mi się zrobić nocnego zdjęcia z takim ciepłym światłem. Miło, że dzieli się Pan swoją profesjonalną wiedzą i inspiruje 🙂 dziękuję
  aha i jeszcze 7 bardzo mi się podoba.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz