Wczoraj wybraliśmy się z Danielem do Czarnkowa na wieczorne i nocne zdjęcie. Podobną trasę mieliśmy rok temu. Zrobione wtedy zdjęcia znajdziesz we wpisie Z wizytą w Czarnkowie – ciekawe miejsce na nocne zdjęcia. Zdjęcia były robione w zbliżonych lokalizacjach. Jednak wyszły nie zupełnie takie same. Były więc ujęcia z punktu widokowego. Był też most stalowy na Noteci. Był Plac Wolności i Ratusz. Dodatkowa lokalizacja to czołg. Został zdobyty 🙂 co podkreślają białe wstęgi. Były więc zdjęcia z natury i malowanie światłem. Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.
Wieczorne i nocne zdjęcia w Czarnkowie
Słońce między gałęziami sosny (tak sądzę)
Zachód słońca z malowniczymi obłokami. To co mi się tu podoba, to płaska linia horyzontu. Rzadki widok. Przynajmniej u mnie.
Most stalowy na Noteci. Podobne ujęcie zrobiłem rok temu.
Smugi świateł od pojazdów. Kadr składa się z trzech zdjęć nałożonych na siebie. Dzięki temu ma większą liczbę ścieżek świetlnych.
Ps. Coraz mniej mi się chce nosić ten cały sprzęt fotograficzny. Dlatego kupiłem sobie lżejszy statyw, ściągnięty z Chin. Jest całkiem w porządku. Ładnie się rozkłada, jest lekki, ale przy tych zdjęciach zauważyłem nieznaczne przesunięcie poszczególnych kadrów. Zanim więc zdjęcia składowe zostały złożone w jedno, musiały być wyrównane. Jest do tego funkcja w Photoshopie, ale nie zmienia to faktu, że statyw trochę zawiódł.
Punkt widokowy i Czarnków nocą
Panorama na Czarnków z filtrem gwiazdowym – tęczowym. Te dłuższe smugi pochodzą od filtra. Krótsze od listków przysłony. Przysłona była domknięta do f/16. Taki filtr gwiazdowy, ale bez efektu tęczy, możesz łatwo zrobić samemu. Opisane masz to w ebooku DIY – akcesoria fotograficzne
Czołg T-34 przy ulicy Kościuszki
Iluminacja Ratusza. Zdjęcie w technice HDR. Zostało złożone z trzech kadrów. Kiedy zajechaliśmy fontanna już nie działała. Były natomiast mokre płyty placu, co przy tym zdjęciu zostało wykorzystane.
Jeśli chcesz bym dokładniej opisał któreś z prezentowanych zdjęć, napisz o tym proszę w komentarzu.
Ostatnie wpisy w kategorii - Malowanie światłem
- Nowa listwa LED do malowania światłem - liniami lub kropkami - 12.06.2024
- Malowanie tuneli czasoprzestrzennych - 4.04.2024
- Malowanie światłem krzywych Lissajousa - 22.02.2024
- Malowanie światłem w nocnym lesie - Niesamowite efekty świetlistej liny - 7.08.2023
- Nowe „pędzle” do malowania światłem i nowe zdjęcia - 14.07.2023
- Malowanie światłem - jak i czym malować, robić zdjęcia - poradnik fotograficzny light painting - 15.07.2022
- Warsztaty fotograficzne “Foto Kawa — gra światłem”, czyli malowanie światłem w plenerze - 27.08.2021
Fajne zdjęcia, opis na plus.
Dzięki
Ciekawa info o statywie. Ja zauważyłem ,że zakończenia szpicami sa pewniejsze ale trzeba jednak czymś dociążyć.
Z poprzednim statywem nie miałem takich problemów, bo sam w sobie trochę ważył. Ten, jak piszesz, pewnie muszę zacząć dociążać.